Homologët e lirë droga të shtrenjta


 • Lista e drogës analogë që mund të gjenden në barnatore ruse


 • Vazhdoi. Duke filluar në artikullin "Dzhenerik" mace në
  thes "ose alternativë të denjë për të barnave të shtrenjta"

  Prandaj, generics kanë shumë për të fituar në vlerë në krahasim me
  droga të shtrenjta origjinale dhe efekt terapeutik nga këto barna ndonjëherë
  absolutisht identike. Pra, në thelb, në qoftë se ju nuk mund të përballojë
  drogës origjinal markë, ose sepse besimet e tyre nuk janë të gatshëm të paguajnë
  Markë të holla, edhe nëse cilësia e saj të përkryer, ju mund edhe
  Stop shënim juaj lirë
  analoge drogë të shtrenjtë
  . "Por kapanoneve", për shembull, mund të zëvendësohet nga më të lirë "Drotaverine"

  ndërsa në mënyrë të konsiderueshme duke kursyer në blerjen e drogës.

  Në Rusi prodhuar një numër të madh të generics dhe të tjera
  analoge e barnave të importuara. Për më tepër, rusisht analoge e barnave të importuara për shkak të mungesës së
  shpenzimet doganore dhe të transportit në një cilësi mjaft të lartë që të jetë
  shumë më lirë se e njëjta gjenerik, të importuara nga jashtë vendit. Kontroll
  cilësia e këtyre barnave është i lartë dhe, në ndonjë
  rast, ne mund të presim një shkallë më të madhe të besimit në pastërtinë e ilaçeve
  se, për shembull, blerjen e produkteve Vietnamese apo kineze.

  Nuk është e nevojshme për të blerë drogë të shtrenjtë në qoftë se


  ju presin një efekt specifik terapeutik. Për shembull, të importuara "Ferveks" - një
  përgatitje komplekse për luftën kundër ftohjet, që përmban si aktiv
  Substanca redukton acetaminophen temperature, acid askorbik,
  stabilizimin muret e enëve të gjakut dhe forcon sistemin imunitar, dhe
  maleate feniraminu, e cila heq ënjtje e mukozën e hundës dhe të rrugëve të frymëmarrjes. Çfarë
  të paguajnë më shumë para për efekt antipiretik vetëm nëse kjo
  Puna mund të lehtë të trajtuar të drogës "Paracetamol" në familje. Duhet
  vini re se droga e importit shpesh kanë një përbërje komplekse.
  Jo për të thënë se ajo është e keqe, shumë kjo nuk është asgjë, sepse substancës aktive

  duke vepruar në bashkëpunim, duke siguruar lehtësim të shpejtë dhe shërim, por çmimi
  droga rritjet në proporcion me numrin e komponentëve. Ose
  rast, edhe në qoftë se një droge të veçantë mjeku juaj ju rekomandon
  e drejta për të shprehur pikëpamjet e tyre dhe të kërkojnë të justifikuar një destinacion të shtrenjtë
  droga të importuara dhe të ju shkruaj një analog të lirë.


  Listë
  analoge të drogës, të cilat ju mund të gjeni në barnatore ruse

  Analgesics
  dhe droga antispasmodic, antipyretics

  I shtrenjtë
  droga e importuara
  Më shumë
  analoge drogë lirë të importuara
  Ferveks,
  Koldakt Lorpis
  Paracetamol
  Ketorol,
  Ketonal
  Ibuprofen,
  Ibuklin,
  Nospanum

  Spazmol,
  Drotaverine

  Zemër
  mjetet dhe antihipertensivëve

  Amlotop
  Amlodipin
  Adalat
  SL
  Nifedipinë
  Aryfon
  Indap,
  Indapamidi
  VASOCARDIN,
  Betalok CCA
  Metaprolol
  Valokordin
  Corvaldin
  Indapamidi
  Ionykiy
  Verohalid
  PE
  Verapamil
  Kordipin
  Kordafleks
  Antagonist NORMODIPIN
  Amlodipin
  Panangin
  Asparcam
  Enap
  Enalapril
  Endit
  Enalapril
  EsKordi
  Cor
  Amlodipin

  Antibacterial, anti-inflamator,
  Agjentët antivirale

  Azivok
  Azithromycin
  Zytrolyd
  Azithromycin
  Sumamed
  Azithromycin
  Acyclovir-Acre
  Acyclovir
  Zovirax
  Acyclovir
  Rulid
  Roksihestal
  Tiberal
  Metronidazole
  Trihopol
  Metronidazole
  5-KOKSH
  Nitroxoline
  Ribamidil
  Ribavirin
  Flemoksyn
  Soljutab
  Amoxicillin
  Forkan,
  Flucostat
  Diflucan

  Antidiarrhoeal
  mjete

  Imodium
  Loperamide

  Mjete Protivoyazvenny

  Omega
  Omeprazol
  Hastrozol
  Omeprazol
  Ultop
  Omeprazol

  Mjete plagosin shërimit

  Zantak
  Ranitidina
  Allertek
  CETIRIZINE

  Përgatitjet thithur, kollë

  Ventolin
  Salbutamol
  SALAMOL
  Eco
  Salbutamol
  Lazolvan
  Ambroksol
  Ambrosan
  Ambroksol
  Haliksol,
  Heliksol
  Ambroksol

  Qetësuesve, droga që përmirësojnë
  rrjedha integruese gjakut cerebral dhe funksionin e trurit

  Knott
  Novo passyt
  Leponeks
  Azaleptyn
  Cavinton
  VINPOCETINE
  Fenotropil
  Piracetam
  Nootropil
  Piracetam

  Gels, ointments dhe krem ​​për përdorim të jashtëm

  Bystrum
  xhel
  Ketoprofen-Vramed
  Dyklak
  Diclofenac
  Fastum
  Ketoprofen-Vramed
  Viroleks
  Acyclovir
  Funhoterbin

  Terbinafine

  Droga dhe drogës të tjera
  mjete

  Aktrapid
  NM
  Humulin
  NPH
  Kalium
  dhe asparahinatu magnez
  Asparcam,
  Panangin
  Vinblastine-Teva
  Vinblastine-Lance
  Sermion
  NICERGOLINE
  Oftan
  dexamethasone
  Dexamethasone
  Timolol
  Okumed
  Hypothiazide
  Hidrohlorodiazid
  Vermoks
  Mebendazole
  Yodomaryn
  Kaliumi jodur
  Troxevasin
  Troxerutin
  Finlepsin
  Carbamazepine