Si të humbni peshë pas lindjes


Shtatzënia dekoruar grua dhe plotësia që shpesh mbetet pas lindjes, frustruese. Prandaj, nënat e reja aq të etur për të rifituar shifër mjaft tërheq gjëra tuaj të preferuar.

Sigurisht, pas lindjes së pari nuk duan të shikoni në rritje në madhësi dhe bark të butë. Por jo vetëm të kthehet formë. Kujdesi për një fëmijë i merr pothuajse të gjithë kohën, dhe në një moment të lirë unë dua një pushim të vogël.

Për ndonjë pagesë, dhe veçanërisht pishinë apo palestër dhe të folurit nuk mund të shkojnë, veçanërisht në qoftë se fëmija nuk ka një të largohen. Prandaj, një herë trendin e hyrjes së paund shtesë.

Më e rëndësishmja - nuk e dëmtojnë shëndetin e nënave të reja, duke përdorur të ndryshme "dietë drakonian". Ka disa metoda mjaft të sigurta për të hequr qafe e peshë të tepërt pas lindjes së fëmijës.

Për shembull, dietën tuaj duhet të bjerë dakord me gjumë dhe pjesa tjetër e fëmijës. Nëse pak është i zgjuar, nuk ka nevojë të jetë vazhdimisht pranë tij - le të shtrihem, pohrayetsya veten. Dhe në këtë kohë të rostiçeri. Në përgjithësi, është më mirë për të ngrënë shumë herë në ditë me fëmijën tuaj dhe pjesë të vogla se çmendurisht konsumojnë ushqim kur fëmija fle.

A nuk e hedhin gji. Gratë që nuk janë transferuar në artificiale ushqyer fëmijën, shumë më të shpejtë të derdhur peshë.


Në fund të fundit, kur gji mitrës ngushtim më të shpejtë dhe më të shpejtë kthyer kështu në gjendjen e para-natal. Pesha humbje ndodh në qoftë se një grua ha të moderuar dhe të ndryshme, dhe nuk kalojnë mbi ushqimet yndyrore, duke u përpjekur për të "përmirësuar" me përbërjen e qumështit të njeriut. Mos harroni - fëmijën tuaj dhe ju absolutisht nuk keni nevojë kalorive ekstra, por vitaminat dhe mineralet e nevojshme.

Kështu që ju vendosni të shkoni në një dietë. Pas lindjes, ky ushtrim i kotë, sepse ndërsa gji menu tuaj duhet të jetë e ndryshme dhe i plotë. E vetmja gjë në dispozicion - është e drejta për të formuar dietën e tyre. Hekur, kalcium, proteina të nevojshme nga trupi, i njohur stresin stërgjyshore.

Një mik i paund shtesë - është dembel. Sigurisht, shumë më e lehtë për të vënë endacak në lozhë se rrëzojë atë dhe të marrë një shëtitje në park apo park. Për dembel jo për të marrë ju mbi krye, në mënyrë rigoroze të ndiqni regjim ecën. E duke ecur me një karrocë fëmijësh - edhe një lloj sporti! Në qoftë se ju mbani në këmbë kohëzgjatje 2 ditor të 02:00, ju mund të "mbështjell" Një ditë 7 kilometra - 8. Paramendoni sa kalori djegur?

Por shkaku kryesor i trashje në periudhën pas lindjes - një reduktim të aktivitetit fizik. Kush është rroba të ri për fëmijën? Machine! Dhe kush Ndizet ushqim? Mikrovalët!

Po, të mbyllur keq dhe të përpiqet të bëjë gjithçka për nënën e re. Çfarë mbetet, megjithatë qëndrojnë në shtrat! Prandaj akumulimin e yndyrës në anët e belit. Nëse fëmija është i qetë dhe ndjenjë grua të mirë, pse ajo nuk e ka bërë punët e shtëpisë të plotë? Nga rruga, një fëmijë i thjeshtë i veshur me një parregullt, ajo rezulton, forcon muskujt e barkut dhe prapa.

Gjendja e rëndësishme e femrave për të humbur peshë. Përjetuar Postpartum depresioni nuk është më e angazhuar veten dhe pamjen e tyre, janë të pastër dhe përveç gjithë të merrni yndyrë shëmtuar. Nevojë për ndihmë grave të ndryshojë stilin e jetës së tyre, të heqë shpirtrat e saj dhe të ndihmojë të hequr qafe të këtyre "miqve" të cilët në çdo hap kujtoj tërësinë e saj.


Pra, ushqimi i balancuar siç duhet, shëtitjet, ushqeni me gji, ushtrim do t'ju ndihmojë grua të re të bukur përsëri të bëhet i hollë dhe i këndshëm.