Si për të humbur peshë pa dieting


Nëse vuani nga peshë të tepërt, por nuk mund të heqë dorë trajton tuaj të preferuar, ju nuk keni vullnet për të shkuar në një dietë apo të rrimë në një dietë nuk lejon shëndetin - ky artikull është për ju. A nuk e besoj se ju nuk mund të shpëtoj paund shtesë në një kohë të shkurtër pa dieting. Sot ka shumë mënyra të lehtë për të humbur peshë pa dietat strikte, tableta dhe kirurgji.

Si për të humbur peshë pa dieting për një javë?

Para së gjithash, ju duhet të ushtrojnë, frekuenca dhe shtrirja e cila varet nga cila fushë ju doni të heqin qafe e yndyrë. Vetëm 40-45 minuta aktivitete të përditshme, do të rivendosur për javën prej 1 deri në 2.5 kg.


Ky kusht dietë mbetur e njëjtë. Rreth 30 minuta duhet të dërgohen për stërvitje aerobe.

Kjo mund të konkurrojnë për humbje peshe, trajnimin në hipodrom ose ecje të shpejtë. Përveç kësaj, efekti i mirë jep vallëzimi, hap gjimnastikë dhe formësimin. Gjatë këtyre seancave rrit ngarkesën në zemër - kardionahruzku. Kardionahruzku shkakton trupit për të përdorur lipide (yndyrna) si "karburant" të materialit, si shtesë, përmirësuar limfosnabzhenie, duke shkaktuar ënjtje të zhduket.

Trajnimi i rregullt peshë jo vetëm japin trupit një formë të bukur, por edhe e bëjnë lëkurën të zhdërvjellët. Një grup i ushtrimeve, të tilla si përkul Trupi, duhet të përfshijë shtrihen ushtrime.

Ata janë të mirë relaksoheni muskujt, rritjen e qarkullimit të gjakut në to, të pastër "lëvozhgë portokalli". Për çdo grup të muskujve ka vendosur vet të ushtrimeve.

Duke folur për këtë, si për të humbur peshë pa dieting një javë, unë do të thoja në lidhje me mjekësi bimor. Kohët e fundit, kjo teknikë është shumë popullor në mesin e dieters. Phytotherapy lejon pa kufizim në dietë për të humbur 7 - 10 ditë një paund disa ekstra. Ne nuk do të thotë çaj për humbje peshe, ata janë trup të padobishme, për më tepër, ajo mund të dëmtojë. Duhet të theksohet se ilaçi bimor nuk është për të gjithë, sepse ajo mund të shkaktojë reaksione alergjike.

Para se të mjekësisë bimore, të kryer testin për ndjeshmërinë ndaj barit. Disa herbs Brew që do të përdoren, dhe në mëngjes, pi pak e infuzion rezulton. Nëse nuk ka ndryshime gjatë ditës nga e lëkurës, të frymëmarrjes dhe të tretjes duket, ju mund të sigurtë të vazhdojë për mjekësi bimor. Këtu janë disa recetave të thjeshta por efektive.

Nenexhik supë dhe majdanoz zbulon efekt të lehtë diuretik, ul oreksin, përmirëson tretjen dhe ndihmon në eliminimin e siklet në stomak dhe zorrët. Zierje përgatitur si më poshtë: 1 filxhan ujë të valë 1 tsp marrë bar. Pini 3 herë në ditë për 1 filxhan ushqim.

Pastruar trupin dhe ndihmon për të reduktuar peshën merr lëng të freskët lakër. Lëng duhet të marrë? filxhan 3 - 4 herë në ditë 40 minuta para ngrënies.

Reset një peshë pak të jetë e mundur duke përdorur të gjitha çaj jeshil njohur. Është e rekomanduar për të përdorur zier çaj jeshil, jo e çanta. Pini paktën 5-7 herë në ditë. Për 1 filxhan të nxehtë (jo të valë) ujë është marrë 1 lugë krupnolystovoho çaj jeshil dhe është infused 5-7 minuta. Ju mund të pini para ose pas një vakt.