Uthulla e Molles për humbje peshe


Ndër më të dobishme për ushqim e njeriut është që të sigurojë mollë që ndihmojnë të shpëtoj trupin e toksinave të ndryshme dhe janë duke luftuar me të qenit mbipeshë. Sot një kërkesë e madhe molle musht uthull për humbje peshe . Në këtë artikull ne do të flasim më në detaje në lidhje me këtë produkt, se si të përdorin atë dhe për të cilin ajo mund të bëhet.

Uthulla e Molles për humbje peshe: përbërja

Baza e uthull molle kanë lëng lëshuar nga fermentues mollë. Për të bërë një nevojë uthull të bluaj mollë, të cilat pastaj të mbuluar me ujë. Pas duke shtuar sheqer fillon te drejtuar proces fermentimit rezulton ne formimin e acidit acetik.


Pas procedurë thartuar lëngshme është filtruar dhe derdhur në kontejnerë. Në uthull molle për humbje peshe përmban shumë të dobishme elementët gjurmë dhe komponente, ndër të cilat vlen të përmendet vitamina A, B1, B2, B6, C, E, natrium, silic, kalcium, magnez, pektin, fosfor.

Pranimi i uthull molle për humbje peshe

Ajo u gjet se në qoftë se ju merrni musht uthull molle për humbje peshe në doza të vogla ulur ndjeshëm stimulim oreks fillon metabolizmin.

Nga ana tjetër vetëm rrit lipolysis. Sipas njerëzve të cilët përdoren musht uthull molle për humbje peshe, praktikisht u zhduk mall për produktet e ëmbël.

Brenda 2-3 muajve të marrjes uthull molle do të shihni rezultatet e para të humbjes së peshës. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se molle musht uthull për humbje peshe duhet domosdoshmërisht të jetë e natyrshme. Në asnjë rast nuk do të marrë për këtë qëllim uthull molle holluar thelb.

Apple musht uthull për përdorim me holluar kjo llogaritjes: një gotë me ujë në 250 ml llogaritë për 10 ml uthull, e cila është 2 teaspoons. Nëse shije të lëngshme nuk është shumë e këndshme, mund të holluar të gjithë përbërjen e mjaltë. Sam musht uthull për humbje peshe duhet të pini vetëm nëpërmjet një kashte. Në këtë rast, të mbrojtur nga smalt dhëmbit korrozioni. Pas marrjes uthull molle shpëlarje gojën me gjurmët e ujit.

Nëse ju doni të rritur vitalitetin, ajo është e rekomanduar për të pirë një ditë për një filxhan uthull molle. Në rast se keni nevojë për të humbur peshë, musht molle uthull për humbje peshe duhet të jetë i dehur pas çdo vakt.

Kundërindikimet për uthull molle për humbje peshe

Që shkrihet uthull musht ka aciditet të lartë, kjo pije nuk mund të pini për njerëzit që kanë probleme me traktin gastrointestinal. Pas lënies pas dore për ta bërë këtë do të rezultojë në rëndim të sëmundjes.

Si për të bërë uthull molle në shtëpi

Për këtë ne kemi nevojë për një kilogram mollë se pas rëndë duhet të mbushin 1,25 litër ujë që ka një temperaturë prej 70 gradë.

Pastaj, një sheqer pak ose mjaltë. Për të filluar procesin e fermentimit duhet të shtohet në këtë lëngëta 20 krisur g thekër ose maja 10 dhjetor. Gjatë dhjetë ditëve të para të masës duhet të ndërhyjë tri herë në ditë, duke e mbajtur atë në temperaturë dhome.

Pastaj tendosje të lëngshme me napë dhe derdh në një kavanoz me një qafë të gjerë, e cila është e mbuluar pastaj me garzë. Anija është vënë në një vend të ngrohtë. Procesi i fermentimit është përfunduar në një ose dy muaj. Pastaj erdhi përsëri nevojë për tendosje uthullën, derdh çdo gjë në shishe dhe vihet në frigorifer. Uthull hollim gati.