Prunes hollim


Kumbulla të thara për humbje peshe është e njohur ilaç popullore që përdoret në luftën kundër peshë të tepërt. Përparësia më e rëndësishme e prunes është se kjo është një sasi të madhe të fibra fruta të thata, të cilat kanë kontribuar në rritjen e peristaltikės zorrëve. E gjithë kjo çon në faktin se trupi i të gjitha toksina dhe yndyrna të fillojë të shfaqet shumë më të shpejtë.

Nutritionists rekomandojmë që gratë duhet të përfshijë në prunes tuaja dietë, si për zonjat ndonjë dietë është një proces i ndërlikuar që merr jo vetëm forcë fizike por edhe emocionale.

Në rast se ju fillojnë të vëreni një që i ulur në një dietë, ju të bëhet më nervoz dhe nervor, ju duhet patjetër të fillojë të marrë prunes, që është antidepressant më e bukur.

Në shumicën e rasteve, personi zgjedhjen e produkteve për humbje peshe, mohojnë veten në një ëmbël, dha dorëheqjen për të. Por mungesa e ëmbël edhe në doza të vogla është goditje e fortë në trupin tonë. Saktësisht hollim trap mund të zëvendësojë plotësisht nevojën e një ëmbël. Duhet të theksohet, dhe fakti se fryt përmban inkorporon sheqer të dobishme.

Komponenteve të tjera të përfshira në prunes, dhe kështu të nevojshme trupin e njeriut, është që të sigurojë vitamina A, C, E, B1 dhe B2, glukozë, magnez, kalcium, hekur, acide organike, pektin. Për funksionimin normal të traktit digjestiv dhe të shpëtoj të peshë të tepërt duhet të konsumohen gjatë ditës rreth gjashtë prunes frutash.


Ky frut është në gjendje për të lehtësuar urinë. Pasi ky proces është shumë i rëndësishëm kur dieta të ndryshme, kur trupi është në nevojë konstante ushqim shumë. Njerëzit që vuajnë nga diabeti nuk mund të hani kumbulla të thara humbje peshe.