Hollim Red piper


Shumë amvise piper nxehtë e kuqe është konsideruar si një nga seasonings preferuar. Një piper pak plotëson një shumëllojshmëri të pjatave, duke siguruar shije të shijshme e mishit, supave, marinades. Izdrevne tashmë e dinte në lidhje me mjet të mrekullueshëm të shërimit kjo perimesh. Për shembull, piper i kuq në gjendje për të forcuar sistemin imunitar, ndihmon në trajtimin e angina, normalizes e qarkullimit të gjakut, përmirëson mirëqenien, që vuajnë nga astma. Kohët e fundit, shkencëtarët kanë gjetur se piper i kuq ndihmon të luftuar trashje.

Për shkak të faktit se kjo perime aktivizon qarkullimin e gjakut dhe normalizes metabolizmin në trup përshpejton procesin që synon ndarjen e qelizave yndyrë.

Përveç kësaj, piper ndihmon të shpëtoj zorrës së trashë e toksinave të ndryshme dhe substancave të dëmshme.

Pronat e saj medicinale e piper i kuq merr një substancë të tillë të veçantë si capsaicin. Është ky element ndikon në shijen mprehtësinë e perimeve. Më shumë capsaicin gjetur në speca, kështu që është më e mprehtë.

Është thënë se piper i kuq është një produkt shumë i ulët-kalori, i përbërë praktikisht nuk ka karbohidratet. Pesha humbje me një spec të kuq e rekomanduar për të kryer, duke marrë tretësirë ​​rrjedh nga kjo perime. Kur krijimin kjo tretësirë ​​e përdorur alkool ose vodka.

Për të përgatitur të lëngshme një pjesë e piper i kuq, e cila duhet të jetë shumë e imët pres, pour vodka ose pesë pjesë të njëjtën sasi e 90% fërkim alkool.


Nëse keni krijuar një tretësirë ​​e përdorimit të alkoolit, mjet duhet të shtyjë për shtatë ditë. Në qoftë se ju përdorni vodka infuzion marrë për të mbajtur për tre javë. Hollim Red piper i përgatitur si tinctures, duhet të merret tri herë në ditë 30 minuta para ngrënies.

Sipas ekspertëve, piper i kuq duhet gjithashtu të përfshijnë në dietën tuaj të përditshme. Nëse ju nuk mund të hani kjo perime është e mirë, atëherë finely copëtuar, dhe të bëjnë erëza për enët e ndryshme. Gjithashtu vlen të përdorur dhe pluhur djegës.

Përveç kësaj, kjo perime nuk është lënë pambikëqyrur në cosmetology.

Për shkak të pronave magjike e piper të kuq që mund të luftojnë trupit yndyrë, ky produkt filloi të përdorë në mënyrë aktive në krijimin e produkteve të ndryshme kozmetike për humbje peshe. Ndër këto barna duhet të theksohet maska, serums, gels, trupi përfundon për humbje peshe.