Holosas hollim


Një tjetër mënyrë, të cilën ne do të diskutojmë sot është hollim holosas . Veprimi kryesor i drogës është me vlerë duke vënë në dukje pastrimin e mëlçisë nga toksina dhe toksina, forcimin e sistemit imunitar dhe për të rritur rezistencën e trupit ndaj sëmundjeve. Gjithashtu bën holosas dhe efekt choleretic. Shpesh, kjo drogë është përdorur si një ndihmë për të luftuar trashje.

Në bazë të drogës holosas lëng, e cila jo vetëm që ndihmon pastruar trupin, por edhe të humbur peshë. Në luftën me peshë të tepërt mund të përdoret një nga këto receta, të cilat ne tani përshkruajnë.

Për të përgatitur pije, ne kemi nevojë për 200 gramë. rrush të bardhë dhe Senna individualisht duhet të derdh ujë të valë. Pas supë dy orësh është filtruar dhe të përziera. Pastaj, ekstrakt është shtuar tek 300 gram. Fondet holosas. Pije pritjes duhet të bëhet në 8 të mbrëmjes, duke pirë një gjysmë gotë me lëng. Kohëzgjatja e kursit zgjat për aq kohë sa ai nuk ka drejtuar infuzion. Shoe lejohet të bëjë jo më shumë se një herë në 6 muaj.

Sipas një tjetër përgatitjen recetë e pije, ne kemi nevojë për 1,5 litra ujë. Pasi ai vlon, ajo shtoi 150 gram rrush të thatë zezë mytoho, e cila është gatuar në ujë për pesë minuta.


Hapi tjetër është të shtoni rrush duhet të jetë 30 gram. Senna dhe gatuaj çdo gjë për 10 minuta. Pastaj pije është hequr nga ngrohjes, tendosje dhe cool.

Pas kësaj, infuzion duhet të shtohet në 150 ml fondeve holosas. Duhet të pini në mbrëmje, kur koha do të jetë pas një vakt. Pas kësaj, nuk ka. Sigurisht futje zgjat dy javë. Nëse ju doni të përsërisin kursin e marrjes së infuzion, intervali do të jetë dy javë. Është e rekomanduar për të mbajtur pije në një kavanoz qelqi në frigorifer.

Holosas me rrush të thatë dhe Seine gjatë humbje peshe tregojnë punën e shkëlqyer. Së bashku me të marrë këtë pije dhe dietë duhet të ndiqet.

Përdorimi i këtij produkti janë të ndaluara nëse ka diabet, cholelithiasis, rritjen e sekretimit të biliare, të gurëve të tëmthit.

Ju nuk mund të përdorni holosas kohë të gjatë. Nuk kishte diarre gjelbër tregon se bile sekretuar nga zorrë lan larg të gjitha të panevojshme. Në rast të një efekti të tillë laksativ mbi objektet të pritjes holosas duhet të braktiset.

Holosas vetë është një ekstrakt marrë nga hips, dhe të pasura me vitaminë C. kilogram duke përdorur këto para të shkojnë duke ofruar choleretic trupit dhe diuretik. Vetë yndyrë plotësisht mbetet.

Prandaj, ajo nuk është metodë humbje peshe që na ndihmon të përballen me yndyrë trupit në zonat e problemit.