Fuqia Yoga


Yoga është një popull unik, ushqimet janë shumë specifike. Baza e menusë përbëhet nga fruta dhe perime. Duhet të theksohet se njerëzit që janë të dua e kësaj metode si yoga, shpesh preferojnë dietë ushqimore të papërpunuara. Vetëm në disa raste mund të jetë bërë gatim minimale. Pra, le të përdorim produkte të ziera perime të tilla si patate, kënaqur, elb, grurë, panxhar, gruri, hikërror.

Yoga besoj se një nga më të dobishme për produktet janë arra, vaj vegjetal, mjaltë, fasule, perime, fruta të thata të mbuluara me grurë. Grupit të nevojshme Produktet përfshijnë qumësht dhe produkte të tjera të qumështit.

Ngrënia e këtyre njerëzve diçka e ngjashme me një dietë vegjetarian.

Kur ju së pari të admiruar këtë metodë, ju nuk duhet menjëherë të përjashtojnë mishin nga ushqimi i tyre dietë. Heq dorë nga ajo duhet gradualisht. Hera e parë në dietën e përditshme menu duhet të marrë pjesë një pjatë të mishit. Përdorimi i mëtejshëm i mishit duhet të mbahet në minimum.

Merrni ushqim duhet të përtypur tërësisht të ketë stomak ra paste. Për të lehtësuar më tej procesin e tretjes, duhet ndaluar të hahet shpejt. Sipas yoga duhet të hani kur ka uri.

Vakt i planifikuar duhet të humbas në qoftë se ju nuk doni të hani.


Yoga Ushqimi është i bazuar në faktin se ushqimi duhet të jetë moderim, dhe një herë në javë duhet të kryhet agjërimi ditë. Në mënyrë tipike, yoga ushqyer tre herë në ditë. Ushqim të shpeshta të çon në një mbingarkesë e sistemit të tretjes. Vakt e fundit është e lejuar për 03:00 në gjumë.

Duhet gjithashtu të ha mëngjes nëpër 03:00 zgjimit. Çdo ditë duhet të pini të paktën 10 gota ujë. Kjo duhet të bëhet ngadalë dhe në gllënjka të vogla. Kur hahet nuk mund të pini, vetëm një orë ose një orë pas ngrënies. Yoga pushtet është mjaft i kufizuar.

Kështu, që nga ajo duhet të eliminojë plotësisht përdorimin e kafe, sheqer, kafshët dhe yndyrna gatim, margarinë, kripë, çaj të fortë të zi, ushqim të konservuar, çokollatë.

Për mbushje Ushqimi gati yoga në mënyrë aktive duke përdorur vajra bimore. Pothuajse nuk përdoret bukë gruri të bëra me miell.

Ju hani bukë thekre. Gjithashtu nga dietë duhet të përjashtohen të thata dhe të ngrira fruta, perime te konservuara, ushqime të skuqura, sodas.