Kopër hollim


Sot unë do të tregoj për një mjet si kopër për humbje peshe. Aq shumë për një fjalë të panjohura njeriu të thjeshtë ruse si kopër, kopër do të thotë. Kjo është një bimë kohët e fundit duke fituar popullaritet të madh në mesin e njerëzve të cilët dëshirojnë për të hequr qafe paund shtesë. Për të vërtetë të domosdoshme për ushqimin, kjo bimë është konsideruar për shkak të përmbajtjes së tij të ulët kalori. Pra, ju mund të përdorni kopër në dietë.

Pronat e dobishme e kopër

Kopër është një bimë, një pjesë e të cilit është shënuar përmbajtje yndyrë dhe vajra esenciale. Gjithashtu, kopër është e pasur me vitamina të tilla si A, B, C, PP, K dhe E.


Komponentë të tjerë që e bëjnë këtë fabrikë është të sigurojë lipidet, sheqer dhe dylli. Sa për kalorive, atëherë 100 gram kopër fetus përmban 49 kalori. 100 gram e rrjedh prej kësaj bime është vetëm 30 kalori. Më hollim kopër përdoren për të përmirësuar metabolizmin e trupit, si kjo bimë ka një efekt stimulues në funksion. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se humbja kopër Weight ndihmon reduktuar oreksin, rrit lëvizshmërinë e zorrëve dhe përmirëson tretjen.

Zgjedhja e kopër

Që nga shumë njerëz thjesht nuk vijnë të gjithë para se të dhëna të bimëve, unë do të përpiqet të shpjegojë se si të zgjedhin kopër për humbje peshe.

Cilësitë kryesore dalluese të bimëve të freskëta janë parametra të tilla si:

- Green dhe lë elastik dhe rrjedh,
- Aroma Intense kujton anise,
- Llamba e ngurta zbehtë ngjyrë të gjelbër ose bardha.

Ne duhet të dimë se barishte freskët nuk duhet të ketë buds që kanë venitur tashmë. Duke folur e fara kopër, ato mund të ruhen në një vend të ftohtë vetëm 6 muaj. Vetë kopër më mirë për të përdorur menjëherë pas blerjes. Ruajtur bimore freskët pa humbur pronat e saj të dobishme në frigorifer deri në tre ditë

Përdorni kopër për humbje peshe

- Ulur oreksin. Në këtë rast, ekspertët rekomandojnë përtyp fara kopër, gjithashtu japin trupin njerëzor një efekt të butë diuretik.

- Çaj hollim bërë nga kopër. Kjo pije ndihmon për të normalizuar metabolizmin në trup. Tea marrë 20 gram fara grimcuar të bimëve që derdhen 250 ml ujë të valë. Sam supë është pjekur për 4 minuta dhe pastaj infused 20 minuta.

- enët dietik. Në këtë rast, kopër mund të shtohet në salads të ndryshme. Kjo është një nga ato receta. Ajo prerë feta hollë e rrënjë kopër. Pastaj sezon atë të gjithë me vaj ulliri dhe lëng limoni. Nëse ju dëshironi, ju kripë pak. Gjellë Nizkokaloriynoe është gati.

- Aromatherapy. Kopër Sweet është mjaft djegëse dhe aromë e ëmbël që mund të ketë në efektin e trupit njerëzor qetësues.

Dhe kjo është ajo që njerëzit duan, që të ulet në çdo dietë. Kjo është për shkak të faktit se në procesin e humbjes së sistemit nervor peshe po përballet me stresin serioze.