Thalassotherapy


Procedurat komplekse mjekësore, të cilat bazohen në përdorimin e algave, ujit të detit dhe prodhimet e detit të ndryshme të quajtur thalassotherapy . Kjo procedurë është një metodë për korrigjim. Gjithashtu, duke përdorur thalassotherapy mund të përmirësojë trupin lëkurë të shëndetshme. Kjo arrihet duke i dhënë me alga, plankton, kripë deti. Kujtojnë se në kohët e lashta ishte i njohur pronat medicinale e ujit të detit.

Sot, thalassotherapy është konsideruar një nga trajtimet më të popullarizuar spa, të cilat mbahen në vendpushimet popullore bregdetare. Besohet se efekti më i mirë i thalassotherapy mund të arrihet në çdo moshë.

Procedura Deti ndihmon për të rivendosur formën, lehtësimin e lodhje, lodhje, të trajtuar këmbët e varfër e qarkullimit.

Në shumë zona atje thalassotherapy. Po, ne mund të vini re ushtrimet në ujë të detit të nxehtë. Kjo procedurë është se nën ndikimin e rrjedhës artificiale dhe mundi kudo në akvatonicheskom avionëve të ujit pishinë, një person merr një masazh të veçantë.

Mos harroni për komponentëve të dobishme që janë pjesë e ujit të detit. Ndër elementet thelbësore gjurmë vlen të përmendet jod, magnez, kalium, hekur, fosfor, zink, kalcium, bromine. Alga, e cila është një mungesë e madhe material trajtim thalassotherapy në trupin e elementeve gjurmë dhe substancave biologjikisht aktive.


Është e vështirë të nënvlerësojnë pronat shërimin e ujit të detit. Procedura thalassotherapy ndihmon në trajtimin e problemeve të tilla si celulitit, reumatizmi, artrit, mosfunksionim tiroide, sëmundjet e frymëmarrjes, trashje. Ju nuk mund të kryejnë këtë procedurë në qoftë se ju keni gulçim, çrregullime të gjëndrës tiroide, probleme të lëkurës, alergji të jodit, kardiak dhe sëmundjeve infektive.

Karakteristika të tjera përfshijnë vlerë thalassotherapy duke vënë në pah të përmirësuar metabolizmin, rinovimit të lëkurës. Që të trupit janë nxjerrë toksina dhe rrit numrin e qelizave të kuqe të gjakut. Ajo duhet gjithashtu të thuhet se trupi është i pasuruar me kalcium dhe fosfor.

Thalassotherapy është e rekomanduar për të ekzekutuar njerëzit që kanë probleme me shpinë, nyjeve dhe mbrapa. Bath me ujë të detit në thalassotherapy të merret gjatë ditës të paktën 12 minuta. Kjo Kohëzgjatja e trajtimit ka një efekt i dobishëm për muskujt, duke ulur tonin e tyre shtesë.