Pesha humbje në brokoli


Çdo ditë ?? ka gjithnjë e më të ndryshme metodat humbje peshe në bazë të teknologjive moderne dhe preparateve të ndryshme. Njerëzit janë duke u një reklamat mëdha këto metoda, harruar faktin se ju mund të humbni peshë duke përdorur produkte që janë në dorë. Sot unë do t'ju them se çfarë humbje peshe në brokoli. Në thelb, kjo është një lloj i lakër të perimeve.

Përbërja e brokoli për humbje peshe

Për këtë dhe lakër të tjera të caktuar një emër që tingëllon si një burim i vitaminave. Kjo deklaratë është e vërtetë, si në brokoli përmban një sasi të madhe të beta-carotene dhe vitamina C, PP, K. Nga ana tjetër, përbërjen e vitaminës C lakër dy herë më shumë se në agrume.


Një tjetër element i rëndësishëm që përmban brokoli është vitaminë U, e cila është duke luftuar kundër shfaqjes së një trupi të ulcerat të ndryshme.

Duke folur e mineraleve që përbëjnë brokoli, sigurohuni që ju të vini re kalcium, kalium, hekur, fosfor. Brokoli pothuajse dy herë lulelakër për përmbajtjen e proteinave. Dhe kjo ishte e bazuar në lulelakër numër të madh të dietat bimore. Më duhet të them, brokoli është klasifikuar si ushqime të ulët kalori, si 100 gram kësaj kulture përmban vetëm 30 kalori. Pra, mos u shqetësoni për figurën e saj nga të hahet brokoli.

Blej brokoli për humbje peshe

Në çdo supermarket të madh mund të gjenden lehtësisht në kundërvlerë brokoli, të cilat mund të jenë të përfaqësuara ?? i freskët apo i ngrirë.

Blerja lakër të freskët, duhet të shikojmë të lakër ishte i ngushtë dhe kishte gjelbër liluvatyy ose të errët. Nëse brokoli buds të dukshme të verdhë, lakër i tillë konsiderohet i vonuar.

Për të ruajtur brokoli freskët në shtëpi duhet një frigorifer. Më mirë që të dal lakër në një plastike apo letre qese. Mbani brokoli freskët mund të jetë vetëm një javë. Pesha humbje në brokoli ka mbajtur mjaft e lehtë që nga duke përdorur këtë produkt, ju mund të krijojë një shumë të pjatave të ndryshme.

Si të gatuaj brokoli për humbje peshe

Në shijen e saj është e ngjashme me brokoli lulelakër. Ju mund ta përdorni atë në vend të lulelakër në të gjitha recetave të njohur ju. Brokoli mund të skuqura, vlim, të shërbejë me majonezë, vaj, krem ​​kosi. Vetëm mos harroni, nëse ju humbni peshë ose ulur në një dietë, atëherë gjalpë dhe majonezë duhet të përjashtohen nga dietë.

Brokoli bërë supave shkëlqyer dietetike dhe Stews. Mos kini frikë të eksperimentojnë, si brokoli ju lejon të krijoni ndonjë gjellë, nga e thjeshta dhe duke përfunduar me më të vështirë. Unë e kam bërë një supë me brokoli. Për ta bërë këtë, vetëm mikser dhe të ulët-kalori, vakt dietë gati.