Pesha humbje me ujë


Çdo humbje peshe është e shoqëruar duke marrë sasi të mëdha të ujit. Ajo është një lëngu ind çliron energjinë e nevojshme dhe oksigjen, që mund të shtuar viskozitet gjakut. Në qoftë se ju përdorni një sasi të vogël të ujit, lëkura bëhet e thatë dhe i vdekur fillon të moshës shpejt. Pesha humbje me ujë metodë siguron më fluide se zakonisht. Një numër i madh i eksperimenteve dhe kërkimeve tregoi se një person duhet të pini një ditë për të paktën dy litra ujë. Kjo nuk përfshin lëng, kafe dhe çaj që njerëzit të pirë gjatë ditës.

Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se ajo është konsideruar si ujë i dobishëm i pastër, e cila është marrë nga transmetimi konvencionale përmes filtrave të veçanta.

Gjithashtu, uji i pastër është shitur në shumë dyqane. Shumë shpesh njerëzit nuk e kuptojnë siç duhet urinë, duke besuar se ajo ishte koha për të ngrënë. Ky fakt themelor është harruar se trupi i njeriut përbëhet nga 80 për qind është ujë. Uria mund të paraqitet personalisht në një kohë kur trupi i mungon ujë. Është vërtetuar se për shkak të veçanta e qelizave të njeriut mund të humbni peshë me ujë, duke çuar në nisjen e metabolizmit të trupit, duke shkaktuar proces intensiv të djegur depozita dhjami.

Një dietë e bazuar në ujë


Pesha humbje me ujë është një proces mjaft i thjeshtë, gjatë të cilit vetë nuk e kanë shumë për të kufizojë marrjes të ushqimit.

Çdo ditë, para se ushqimi duhet të pini një gotë me ujë të pastër. Bëjë atë për 30 minuta para një vakt. Gjatë ditës duhet të pini 6-8 gota ujë. Pas 2:00 pas darke duhet të pini një gotë ujë. Për të pastruar muret e enëve të gjakut në javën e parë të dietës duhet të jetë ujë në ujë shtoni një limon të vogël ose lëng pineapple, të aftë për të thyer yndyrë.

Mos pini shumë ujë, pasi kjo mund të çojë në lagështia e tepërt në trup. Si rezultat, nuk do të jetë e mjaftueshme lodhje të muskujve. Gjatë vakt nuk mund të pini ujë. Kjo është për shkak të faktit se ujit dilutes lëng stomakut, e cila mund të çojë në prishjen e sistemit të tretjes.

Menjëherë pas një vakt nuk duhet të hani shumë të lëngshme, si lan ujit larg ushqimin nga stomaku, duke aktivizuar procesin e kalbjes.