Pesha humbje me qymyr


Për shumë njerëz, vazhdimisht shikuar figurën e tyre, nuk ka asgjë më e keqe se sa të zgjohen një mëngjes, shkelën në shkallë dhe të shohim se si shigjetë nxituan të numrave të pabesueshme. Nëse ky moment në jetën e njeriut fillon në një herë atje mendimet rreth humbje peshe dhe dietat. Njeriu në luftën kundër peshë të tepërt shkon për sakrifica të ndryshme ishin duke u përpjekur për të humbur akumulimit yndyrë. Ndër mjaft popullore në vitet e fundit do të thotë se është me vlerë të përmendet Hollim e karbonit aktivizimit .

Çfarë është aktivizuar karbonit?

Në thelb, aktivizimit të karbonit duke vepruar drogës që në praktikën klinike është antidot universal.


Baza e aktivizimit të karbonit është përdorimi i materialeve natyrore të papërpunuara, të përpunuara me temperatura të mëdha. Rezultati është një element që ka një strukturë poroze dhe përbëhet thuajse tërësisht nga karboni.

A mund të humbni peshë me qymyr?

Aktivizimit të karbonit është një droge që nuk ndikon në peshën e trupit. Kështu që ju mund të gëlltitni pilula pse këto pjesë të vogël të zezë, por nuk paund nuk do të shkojnë. Një tjetër pikë është se qymyr druri siguron ndihmë të konsiderueshme në pastrimin zorrët, duke sjellë të gjitha llojet e toksinave nga trupi. Në këtë aspekt, procesi i marrjes periodik justifikueshme aktivizuar qymyr.

Vëmendje e veçantë i duhet kushtuar këtë rast dozë. Për çdo peshë dhjetë kilogram duhet të bjerë një tabletë (0,25 g) të karbonit aktiv.

Gjithë kurs duke marrë qymyr druri aktivizuar për të pastruar trupin është projektuar për dhjetë ditë. A mos presin vetëm që ju do të humbni peshë. Qymyr druri aktivizuar nuk është menduar për humbje peshe. Po, ju mund të dëgjoni kritikat që ky mjet ka ndihmuar dikë për të humbur paund akumuluara.

Por ajo nuk është. Në shumicën e rasteve, pesha, ndërsa duke marrë qymyr druri aktivizuar reduktuar duke ndryshuar dietën.

Po, ju mund të, brenda dhjetë ditëve për të pirë vetëm ujë, dhe është aktivizuar karbonit për humbje peshe, dhe pastaj rezultatet janë të bukur.

Megjithatë, ata mund të arrihet thjesht me anë të ujit të pijshëm pa qymyr. Kështu që ju duhet ta dini se të humbur peshë aktivizuar karbonit është vetëm një imagjinatë njerëzore.

Përdorimi i aktivizimit të karbonit

Nëse ju nuk besoni në përralla dhe thjesht duan për të pastruar brendshmet tuaja, ju duhet të dini disa rekomandime për marrjen e qymyr druri aktivizuar. Ky medikament ka disa efekte anësore, ndër të cilat vlen të përmendet diarre të mundshme, kapsllëk. Në rastin e një kurs të gjatë të pritjes aktivizohet trupit të njeriut karboni fillon të mungesës së proteinave, yndyra dhe vitamina. Aktivizimit të karbonit nuk mund të pranojë njerëz të cilët janë probleme të ndryshme ulcerative gastrointestinal trakt dhe stomak gjakderdhje.