Spirulina hollim


Spirulina Mikroalgave janë blu-jeshile. Struktura e algave formuar fibrave spirale. Perberja e Spirulina është 65 përqind protein plotë. Gjithashtu në këtë lloj të algave përmban 18 aminoacidet, tetë prej të cilave nuk mund të sintetizohet nga trupi i njeriut. Gjithashtu si pjesë e këtij produkti xanthophyll tashmja, Acidet nukleik ARN dhe ADN-së, phycocyanin.

Spirulina ndihmon në përmirësimin e imunitetit të njeriut, të përmirësuar metabolizmin në trup. Sende të tjera të dobishme të përfshira në Spirulina për humbje peshe, vlen të përmendet edhe sasi të madhe të pasura me vitamina, magnez, zink, bakër, kalcium, molibden, fosfor, selen, mangan, dhe hekur.

Në të gjitha më lart, Spirulina është e pasur me acide yndyrore polyunsaturated tilla si linoleik, orahidonovuyu, linolinovu.

Këto acide janë drejtpërdrejt të përfshirë në rregullimin e metabolizmit yndyrë. Së pari, është rregullimi i kolesterolit dhe triglycerides. Spirulina vepron si një burim i shkëlqyer i fije dietetike, e cila ndihmon të shpëtoj trupin e personit yndyrë të tepërt, një shumëllojshmëri e toksinave, produktet e kalbjes.

Spirulina ndihmon në rregullimin e sheqerit në gjak, zvogëlon ndjesi oreks. Gjithashtu, kur aplikojnë këtë mjet rikthen microflora normale zorrëve.

Indikacionet Spirulina për përdorim


Dan algat blu-jeshile është e rekomanduar për të marrë:

- Restore funksionin e muzg,
- Inflamacion i zgjatur i mukozës së syve dhe qepallat,
- Kur sëmundjet e lëkurës, kur lëkura është e thatë dhe i përafërt merr formë
- Për të pastruar trupin,
- Për humbje peshe dhe parandalimin e kancerit të zorrës së trashë,
- Për parandalimin e arteriosklerozës dhe sëmundjeve koronare të zemrës, si dhe të hekurit dhe anemi dëmshëm,

Gjithashtu Spirulina për humbje peshe është e rekomanduar për të marrë njerëzit me ushqim të reduktuar dhe shpesh vuajnë nga ftohjet. Kjo alga ndihmon diabetikët, përkthimin sëmundje të rëndë në më shumë dritë.

Pranimi Spirulina

Spirulina për humbje peshe vjen në formën e kapsulave.

Një kurs gëlltitje e 100 kapsula të tilla të merret 1-2 copë. tri herë në ditë. Drogës, të cilat duhet të merret në mes të ngrënies është e rekomanduar për të pirë një gotë me ujë të ngrohtë.

Përdorimi kujdes ekstra para se të marrë këtë produkt duhet të drejtohen ata që vuajnë nga sëmundje të veshkave. Kjo është për shkak të faktit se ky algave të pasur me proteina. Çmimi mesatar i paketimit Spirulina për humbje peshe është 1100 rubla.