Banjot terpentinë për humbje peshe në shtëpi


Author banjot terpentinë - A. Zalmanov mjek rus i cili i solli ata në fillim të shekullit të 20-të. Ai ishte i bindur se baza për metabolizmin e saktë - një pastërti e enët e vogla të gjakut (kapilarët). Banjot terpentinë për humbje peshe në shtëpi lejojnë për të shpëtuar ata nga zakshlakovannosti.

Dush më herët e përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve, por më popullor dhe njohjen ata e kanë arritur këtë duke efekt rinovimin.

Llojet e banjot terpentinë hollim

Ka disa lloje të banjot terpentinë:

 • • të përziera (përzierje e disa llojeve të banjot nga terpentinë, i zgjedhur në mënyrë individuale, në varësi të shëndetit të pacientit, shkaku ndarjen e yndyrë trupit aktive dhe lehtësimin e lodhje);
 • • Bardhë (emulsion terpentinë bazuar tretur tërësisht në ujë, zgjeron kapilarët dhe shkakton kontraktimet ritmike të tyre, normalizes hipotension, rrit rrjedhjen e oksigjenit dhe lëndë ushqyese kompozime të organeve të brendshme dhe indeve);
 • • verdhë (terpentinë agjent të bazuar, acid oleik dhe vaj ricini, lehtë absorbohet enët, dilates kapilarët, duke çuar në metabolizmin normale, ndihmon shpëtoj i hipertensionit zgjidh kripë të përbashkët duket me djersë).


 • Që disa raste këto procedura thjesht individual, banjot terpentinë hollim në shtëpi nuk është saktësisht e mirë, sepse ata mund të shkaktojë efekt të kundërt në drejtim të rritjes / uljes së presionit të gjakut.

  Më të mirë për të marrë ato në Spas të specializuara, institucionet shëndetësore dhe qendrave të bukurisë, ku ajo i ka të gjitha kushtet relevante, monitorim të afërt, ekspertë të mbikqyrjes, banja e kuvendit të bazuar në disponimin tuaj dhe shëndetit.

  Banjot terpentinë hollim contraindications

  I zoti të jenë njerëz që janë të prirur për reaksionet alergjike, si vetë terpentinë stimul të fortë natyrore.

  Mos e merrni këto tuba, me sëmundje të zemrës, thrombophlebitis, një rëndim të ndonjë sëmundje dhe shtatzëni.

  Pranimi banjot terpentinë hollim

  Banjot terpentinë për humbje peshe në kryerjen shtëpi në një të bukur dhe të mirë-duke qenë nën mbikqyrje të vazhdueshme. Kohëzgjatja e procedurave të pranimit - jo më shumë se 15 minuta (të fillojë me 5 minuta, gradualisht rritjen e kohës). Një kurs për të luftuar kundër peshë të tepërt është rreth 15 ose 18 banja marra çdo ditë (ose çdo ditë të tjera). Pas procedurës, të jetë i sigurt për të kryer shpëlarje.