Fibër Siberian për humbje peshe


Siç e dini, shumë drithëra të papërpunuara, fruta dhe perimet përmbajnë fibra, e cila është thelbësore për komponentin e njeriut. Fibër nuk është tretur, por mbart një numër të madh të karakteristikave të dobishme, ndër të cilat vlen të përmendet krijojnë një ndjenjë e plotësi.

Gjithashtu, fibër ndihmon kolesterol më të ulët, nxit lëvizshmërinë e zorrës së trashë dhe për të parandaluar overeating. Çfarë është fibër siberian? Ky produkt është një fibër perime që është marrë nga manaferrat, fruta dhe drithëra.

Struktura komplekse e fibër siberian jo vetëm që ndihmon në procesin e humbjes së peshës, por edhe e pasuron trupin me mikroelemente dhe vitamina të nevojshme.

Si pjesë e fibër siberian, nuk ka aditivëve kimike dhe flavorings. Produkt i krijuar është krejtësisht e natyrshme dhe është e gatshme për përdorim.

Baza është perime siberian fibër, aditivëve fruta, thekër cipë apo meli gruri, dhe arra të ndryshme. Besohet se konsumi i rregullt i fibrave siberian kontribuon në procesin e stabilizimit dhe reduktimin e peshës, rrit peristaltikės dhe zorrë pastron, stabilizon sheqerit në gjak dhe kolesterolin, përmirëson elasticitetin e lëkurës.

Procesi konsumi fibër siberian është fare e thjeshtë. Vetëm para se të marrë këtë produkt natyral duhet të holluar me ujë. Pasi të keni marrë një shumë, ju duhet të pini mjaft e lëngjeve të fibrave bimore të përfshira në inde siberian filloi të bymehet.


Norma ditore e fibrave është 3-4 lugë të jetë i ndarë në 3-4 doza. Përdorimi i rekomanduar 30 minuta para ngrënies. Vetëm të përdorni një fibër siberian lejon një proces të djeg 120 kalori.

Megjithatë, duhet të thuhet se fibër siberian për humbje peshe ka disa contraindications që ndalojnë pranimin e mjet për disa njerëz. Kjo kategori përfshijnë gastro-intestinale traktin, ndër të cilat vlen të përmendet kolit, ulcerat, gastrit.

Për ata ind siberian nuk është i kundërindikuar, duhet të jenë të vetëdijshëm se përdorimi i produktit zvogëlon urinë, e cila minimizon kalori dietë të përditshme.

Ushqimi, i cili përfshinte fibër pranishëm tolerohet nga trupi shumë më e lehtë. Fibër siberian jo vetëm do të humbni peshë, por do të rifillojë në trupin e dobishme deficitit elementeve.