Vetë-masazh për humbje peshe


Pesha humbje - një proces i gjatë dhe i mundimshëm. Shpesh ne të shpenzojnë atë në një pjesë të madhe të kohës së tij. Lose ato paund shtesë dhe për të gjetur një figurë të pakta të mirë - për ne kjo nuk është vetëm një ëndërr, por një qëllim ne gradualisht të arrijë.

Çfarë një mënyrë për të zgjedhur në mënyrë që të humbasin peshë? Është e dëshirueshme për të qëndruar, dhe edhe më të mirë për të gjithë? Me një numër të madh të teknikave dhe procedurave moderne - nuk zgjedhin aq e thjeshtë. Sipas mjekëve dhe dietitians - opsioni më optimal dhe e vërtetë për të humbur peshë për një kohë të gjatë - është që të dalë me një mënyrë unike për të luftuar trashje, duke kombinuar disa opsione themelore.

Gjegjësisht - dietë, ajo është e mirë jo e rëndë, por me kufizime të caktuara, por ajo përbëhet nga të gjithë trupi ka nevojë për vitamina dhe minerale. Dhe aktivitet fizik që mund të zëvendësojë vetë-masazh për humbje peshe.

Vetë-masazh për humbje peshe - një proces është shumë i gjatë, por jep rezultate efektive. Ata duhet të jenë të angazhuar për 10-15 minuta 2-3 herë në javë. Gradualisht, trupi juaj është reduktuar dukshëm në vëllim.

Ushtrojnë vetë-masazh për humbje peshe:


Masazh kryhet në këmbë. Muskujt e barkut duhet të tendoset, masazhin ashtu si ind dhjamor, organet jo të brendshme.

 • 1. stroking. Belly pash clockwise dy duart, një furçë në një tjetër.

  Pastaj edhe pat në anët e belit dhe hips. Kryen 10-12 herë.
 • 2. trazim ind dhjamor në abdomen. Rrudhë Drawn gishtat pak yndyrë të dyja duart nën brinjë të drejtë. Proschipat atë nga djathta në të majtë dhe prapa, shumë e shumë. Fingers përparojnë në hapa të vegjël. Run mbi bark 5 rreshtave nga lart poshtë. Pastaj pat barkun tuaj lehtë.
 • 3. Fërkim ind dhjamor vertikalisht. Brush butësisht shtrydh në grushta dhe i vuri pranë barkun tim për gurë në stomak. Bones bark fshij lëvizje të forta lart e poshtë, si bordi larëse, gradualisht avancimin nga djathta në të majtë dhe të pasme. Plotësoni 5 herë.

  Pat.
 • 4. Fërkim wen në skajet nën gji horizontalisht. Duart bashkohen nën gji. Bones fshij lyth, duke lëvizur horizontalisht 10-20 herë. Pastaj transferimit duart për të fshij prapa tij dhe lyth në anën e pasme. Pat.
 • 5. Fërkim legen dhe hips. Kryen grushta fërkim në një lëvizje rrethore. Pastaj shkon vetëm deri promassyrovat hip. 20-30 herë. Pat.
 • 6. fshikullim dhjamor ind në bark. Brushes shtrydh në një grusht dhe të vënë në krah të djathtë. Eshtrat e të dyja duart në të njëjtën kohë të xhiruar poshtë folds yndyrë. Në një moment goditur 5 herë, duke lëvizur furçë vertikalisht poshtë.

  Bëni 4-5 kalon lart dhe poshtë. Pat.
 • 7. fshehur të gjitha fushat e trupit otmassyrovat furçat e duarve clenched pak në një grusht.
 • 8. trazim otmassyrovat gjitha pjesë për një minutë. Pastaj pat.
 • Kjo teknikë mund të përdoret për një kohë të gjatë. Por në çdo rast, brenda një muaji, dhe pastaj para se ju filloni të ndjeni që kjo të ndodhë. Përveç faktit se yndyrë të tepërt gradualisht zhduket, lëkura bëhet e duhur, dhe më elastike. Një celuliti, në qoftë se ju jeni ulur ndjeshëm.

  Avantazhi i vetë-masazh për humbje peshe është se duke shpenzuar vetëm disa orë, ju mund të arrijë një rezultat të mirë, dhe në mënyrë që të marrë nuk është e nevojshme për të shpenzuar çdo - ndonjë para.