Furçë sallatë për humbje peshe


Colon Pastrimit është shpesh siguron se pesha e një personi është ulur me një mesatare prej një çift të paund shtesë. Kjo procedurë është e rekomanduar për të kryer herë pas here, si zorrët e ndryshme bllokuar slags, toksina dhe substancave të dëmshme. Si një pastrim themelor mund të përdoret shkëlqyer sallatë "furçë" ose "furçë". Kjo sallatë, përveç për të ndihmuar në luftën kundër peshë të tepërt është konsideruar të jetë ushqim jashtëzakonisht i dobishëm.

Sallatë Baza mbledh fruta dhe perime që nuk janë të përpunuara me mjete termike. Prandaj, ky produkt është vetëm vitamina të ngurta.

Furçë sallatë është një mënyrë e madhe për të kryer ditë agjërimi.

Gjithashtu, duke përdorur këtë produkt, ju mund të ktheheni një shifër që ishte për të lënë. Sot, ka disa opsione të bërë këtë sallatë. Efektiviteti i këtyre opsioneve do të jetë e njëjtë.

Numri Opsioni 1 brushat sallatë për humbje peshe


Ajo duhet të marrë në mënyrë të barabartë karrota, lakër dhe panxhar. Gjithashtu duhet zarzavate, si që mund të veprojnë majdanoz, qepë, kopër. Lakra dhe zarzavate copëtuar imët. Karrota të papërpunuara dhe panxhar rubbed në rende. Pastaj, të gjitha produktet janë të përziera dhe të veshur me lëng limoni.

Për sallatë me lëng konsiderojnë duke shtuar pak ujë.

Tani sallatë duhet të jetë 30 minuta ftoh.

Pas gjysmë ore duhet të plotësoni sallatë me vaj ulliri dhe ju mund të hani.

Numri Opsioni 2 brushat sallatë për humbje peshe

Në një hekura të madhe rende duhet panxhar, karrota dhe lakër. Lakra duhet të jetë më i madh se perime të tjera. Perime Shynkuvaty nevojë për përzierje dhe gatuaj duart nga koha deri në lëng.

Atëherë gjellë është shtuar vaj perimesh (me përjashtim të ullirit), një lëng limoni pak dhe prunes, e cila duhet të jetë para-thith dhe imët pres. Nuk mund një kripë sallatë. Ajo është e mirë për të përdorur një sallatë në vend të darkë.

Numri Opsioni 3 brushat sallatë për humbje peshe

Ne kemi nevojë për tre karrota, një panxhar të rinj, qepë, mollë kosi dy të ngurta.

Çdo gjë është e larë me kujdes, pastruar dhe prerë shirita të vogla. Atëherë të gjithë përbërësit janë të përziera. Në sasi të barabartë të nevojshme për të prunes dhe kajsi. Përafërsisht gjysma filxhan vendosur. Fillimisht, këto përbërës duhet të larë, kumbulla të thata pastaj duhet të derdh ujë të valë.

Nëse thata kajsi shumë mirë, ai duhet gjithashtu të jetë avull. Pas kumbulla të thara dhe kajsi të thata ftohtë, ata duhet të jenë prerë në copa të vogla dhe të shtoni në ushqime të copëtuar. Në sallatë duhet të shtoni edhe një pjesë të vogël të shegë dhe boronicë. Kjo duhet të jetë i përzier dhe të plotësoni të ulët-yndyrë majonezë numër të vogël.