Hollim Relaksoterapiyi


Shpesh, një person me trashje thonë se ai ka diçka në mënyrë të qartë nuk jashtë normales. Dhe, në shumicën e rasteve - janë të gabuara. Shumë shpesh, trashje është shkaku i lodhjes apo sindromi i lodhjes kronike. Ajo jo vetëm i lodhur gjatë ushtrimit. Ngarkesa në sistemin nervor të kryer nga organi shumë të vështirë. Si rezultat i vlerësimit të gabuar të të tjerëve, një person vuan nga mbipesha, në vend që të kontaktoni mjekun tuaj për ndihmë vetë fillon të shton aktivitetin fizik, duke përjetuar në të njëjtën kohë, ai shpejt i lodhur prej tyre, të paaftë për të përballuar me shije.

Pagjumësi i tij vuajtje apo këqija. Në mënyrë që të marrë të paktën disa emocione pozitive e besimit të tilla pacienti në produktin më të thjeshtë dhe të arritshme - ushqim e shijshme.

Prandaj, ne duhet së pari të kuptojnë se duke u mbipeshë si tjetri pa lidhje, të tilla si zhurma e vazhdueshme, mungesa e gjumit, dietë të sëmurë, pakënaqësi të vazhdueshme dhe cilësinë e jetës së tyre është shkaku i sindromi i lodhjes kronike. Ne duhet të dimë se organet tona janë të përbërë nga tri pjesë - fizik, që trupi të energjisë që është psiko-emocional, dhe informative - shpirtërore, të cilat janë të lidhura ngushtë. Në shkelje të ndonjë prej këtyre përbërësve, të shqetësuar bilancin e të gjithë organizmit.


Prandaj, shërimi i trupit duhet të fillojë me enehetiko shërimin dhe informacion të trupit sesa me sukses dhe ka qenë relaksoterapiya.

Zgjidhja më e mirë për këtë çështje është, natyrisht, duke shkuar në një terapist për të ndihmuar të kuptoj se çfarë arsyeja kryesore dëshpëruar mendjen tuaj, dhe do të ofrojë masat e nevojshme për të sjellë sistemet tuaj nervor dhe mendor në rregull. Pas të gjitha, ka shumë metoda relaksoterapiyi nga hipnozë për turistik spa dhe trajtimet që përfshijnë: baltë, dush, masazh, akupunkturë, dhe madje vallëzimi apo debat. Mund të kenë nevojë për trajtim mjekësor do të jetë e nevojshme për trupin tuaj më të lehtë për të marrë hapin e parë në dalje nga shteti i tension të vazhdueshëm.

Nëse ju, për disa arsye, nuk mund ose nuk duan të shohin një mjek, në këtë artikull ne të lejojë veten që të japin disa këshilla të dobishme.

Para së gjithash, ne duhet të sigurojë gjumë qetësues. Ajo është e gjatë gjumit trupi relakson dhe qëndron. Me një rojë konstante shkelur jo vetëm funksionin e sistemit nervor, por edhe gjëndrat endokrine, e cila çon në trashje. Për të gjumit, opsionale përdorin pilula gjumi. Ajo është një mjet i lashtë i ndihmon si i dehur në xhami natën e qumështit të ngrohtë me një lugë çaji mjaltë. Turn off TV, lexuar përrallë fëmijëve brenda natës rëndomta.

Dhe të jetë i sigurt për të hedh në dhomë gjumi para se të shkojnë në shtrat.

Një herë ose dy herë në javë, të lejojë veten që të qëndrojnë më gjatë në shtrat, mos harroni të pini një zierje e gjethet e bearberry apo Kastrati, ka diuretik sepse uji i tepërt është më i mirë nga trupi kur një person është i shtrirë. Shpjegoni të gjitha folks që ju nuk mund të shqetësuar në këtë kohë. Tani, për të mos humb kohë më kot, provoni ushtrimet e relaksimit. Për një fillim, shkëputje nga çdo mendim dhe të imagjinojmë se ju jeni, për shembull, detit të ngrohtë dhe duke dëgjuar tingujt e shfletoj butë. Mundohuni të zhyt veten në një gjendje të relaksimit të vë në gjumë.

Ju mund të plotësojë të ndryshme peizazh detar foto për ju detajet e bukur.

Relakson muskujt për të deklaruar "vatnosti" dhe pastaj tendosje atë. Paramendoni veten të hollë dhe të bukur, duke argumentuar se kjo është një duhet ju do. Vetëm mos të bëjë gabim të zakonshme dhe nuk presin që ju do të jetë në gjendje për të bërë të pakta si dre, për një muaj. Mendoni se sa kohë ju keni humbur jashtë për të blerë ato paund shtesë. Për fat të keq, humbja e tyre do të marrë shumë kohë.

Në çdo rast, ju duhet të dini se paqja vetëm e mendjes dhe besim mund të jetë çelësi për marrjen formë të mirë pa kompromentuar shëndetin tuaj.