Proteina shtrëngon për humbje peshe


Shkundje proteina - një përzierje të ekuilibruar i proteinave bimore dhe shtazore, të mësuar trupin me ritme të ndryshme japë një mundësi për të marrë energji për të trajnuar ushqimin e trupit dhe muskujve proteina për disa orë përpara.

Proteina shtrëngon janë të dizajnuara për të rritur në masë të muskujve. Kjo është për shkak të marrjes së një numri të madh të proteinave që janë blloqe ndërtimi i qelizave dhe përmes aktivitetit fizik nuk depozituar si yndyrë dhe të kthehet në një muskul të shkëlqyer.

Procesi i humbjes së peshës, ndërsa aty për shkak të ulët të proteinave shtrëngon kalori që mund të përdoren në vend të hahet.

Ky organ merr sasinë e kërkuar të ushqyesve ajo dhe numri i kalorive është minimal.

Nëse ju doni të heqin qafe e yndyrë të tepërt, atëherë ju nuk duhet vetëm dietë, por edhe stërvitje, duke e bërë folds shëmtuar yndyrë në muskulaturë të shkëlqyer. Por për të krijuar një trup me të vërtetë i përsosur, jo se e pamundur, por jashtëzakonisht e vështirë dhe kërkon një sasi të madhe të kohës. Kjo është arsyeja pse gjithnjë e më shumë njerëz që duan të humbin peshë, të përpiqet për të blerë dhe të pirë proteina shtrëngon, në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtuar rritjen e mases muskulore.

Proteina ato përmbajnë ndihmon trupin të marrë energjinë që i duhet, dhe përveç kësaj, ajo është e njohur proteina përgjegjëse për "ndërtimin" e qelizave.


Low koktej kalori bën të mundur përdorimin e tyre për të humbur peshë.

Nëse doni të provoni një proteinë shkundur veten e tyre dhe të shpëtoj paund shtesë, të merrni ato në dyqane specialiteti ku ju flasin për strukturën e detajuar të një koktej, efektet e saj në teknikat e trupit dhe përkujdesjes.

Proteina shtrëngon shpesh janë shitur si pluhurat që të jetë i holluar në përmasa të caktuara. Ata mund të jenë pa shije për të shtuar në grup rastësor të produkteve ose kanë një shije të këndshme me shtesa të ndryshme. Avantazhi i tyre kryesor - një bilanc i shkëlqyer i proteinave dhe ushqyesve të tjera që i japin ushqimin e trupit në ndjenjën nivel qelizor dhe të gjatë të qëndrueshme të ngopjes.

Nëse ju doni të përpiqen për të përgatitur vetes një koktej, ju mund të përdorni recetë e mëposhtme.

  • 1/3 filxhan qumësht nonfat çastit thatë. + 2 teaspoons, uppers, pluhur proteina, të tilla si vanilje.
  • 1 lugë çaji i ftohtë presion vaj luledielli, të cilat duhet të mbahen në frigorifer. Ju gjithashtu mund të shtoni në vend të gjalpë dhe lecithin, liri apo vaj arre.
  • 1/4 lugë çaji ose për shije Stevia ekstrakt pluhur ose mund të përdoret pidsolodzhuyut substancave artificiale.
  • 3/4 - 1 filxhan me ujë të ftohtë.
  • 3-5 kube akulli.
  • 1/4 lugë çaji i garantohet ose ngjitësit ksantan.

    Këto përbërësit janë shtuar në dendësi tuaj koktej, dhe ata mund të blejnë në dyqanet e ushqimit të shëndetshëm.
  • Kështu, koktej është gati. Por në këtë fazë ajo është absolutisht e pa shije, kështu që ju mund të dovit në mbushëse përzierje aromatik, të tilla si lugë kakao apo një pjesë të vogël të manave që i japin koktej tuaj të vërtetë shije mahnitëse.