Majdanoz për humbje peshe


Majdanoz për humbje peshe - A është vetëm pro ngurta: kjo është vitamina (B, A, C, dhe PR) dhe minerale (magnez, kalcium, zink, fosfor, kalium, hekur) dhe lëndës organike (inulin) kundër mprehtë shpëtoj peshë të tepërt. Me majdanoz hollim mund të merrni me lehtësi shifrën e saktë dhe të plotësoj trupin me substanca shëruese.

Ajo përmban kalori minimale dhe nxit metabolizmin yndyrë në indet, kështu që ju duhet të kthehet off nga nocioni rrahur që majdanoz është i përshtatshëm vetëm si aditivëve të ushqimit dhe ushqimit shtesë në gjellë. Erëz Modern ushqyerit dhe e përdor këtë si një përgatitje për shkarkim yndyrë të panevojshme.

Bazuar në recetë, ju mund të përdorni një përbërje të ndryshme dhe të formojnë, majdanoz hollim një zierje, tretësirë ​​dhe çaj. Por më e rëndësishmja, se në mes dietat ndjekur një qasje të integruar: një dietë të ekuilibruar, stërvitje aktiv, jetese të shëndetshme, ushtrim.

Infuzion i majdanoz


Infuzion nga majdanoz është i përgatitur si më poshtë. Majdanoz finely copëtuar (2 tsp) derdh një gotë me ujë të nxehtë, vetëm hiqni nga të nxehtit. Kapaciteti i ngushtë dhe të lënë për 10 minuta. Kur infuzion është gati, thjesht të filtruar dhe pini me stomak bosh.

Ky ilaç duhet të marrë përsipër gjysëm hënën në mëngjes në një stomak bosh.

Përsëriteni kurs - 30 ditë.

Gjithashtu rënë paund dhe shifra përditësimin, Majdanoz si një tretësirë ​​të çojë gjithashtu në lëkurë normale dhe të pastrojë dhe të sjellë një ngjyrë të freskët të përballet.

Supë me majdanoz

Për majdanoz concoctions hollim përdoren si më poshtë: për çdo dy teaspoons majdanoz marrë një gotë me ujë (200 gramë), ajo është e vendosur në një tenxhere dhe vihet në zjarr. Supë është sjellë një çiban dhe vlim për një minutë (tre deri pesë).

Pastaj ftohur, filtruar dhe lejohet të qëndrojë nëpër një sitë ose napë. Merrni një gjysmë gotë me lëng mishi nevojës me stomak bosh në një kohë kur stomak fillon të thith.

Ky ilaç përkryer suppresses oreksin në 2:00, duke eliminuar snacking detyruar në mes të ngrënies. Ndjenjë të rreme e urisë është si mbipeshë.

Kjo nuk mund të jetë hollim majdanoz

Megjithatë, mbani në mend se majdanoz hollim nuk është i përshtatshëm për të gjithë. Ka disa kufizime. Ajo është e kundërindikuar (në sasi të tepërt), nënat e ardhshme në çdo fazë të shtatzënisë, si një agjent aktiv dështuar. Ndaluar dhe ata që vuajnë nga sëmundjet e fshikëzës dhe sëmundje të ndryshme akute.