Anijet Pastrimi


Si anijet mund të gjykojë gjendjen e trupit, sepse muret e anijes në mënyrë të pashmangshme të grumbulluar depozitat e kripërave joorganike janë të gjitha llojet e sedimenteve që formojnë pllaka aterosklerotike.

Pastrimit venat dhe arteriet e organizmit nga këto depozita, ne të kthehet atyre fleksibilitet, elasticitet, dhe në këtë mënyrë t'i bëjë ata të rinj. Si rezultat i pastrimi shëruar sëmundje të zhduket sklerozë dhe dhimbje koke, zvogëlon gjasat e sulmit në zemër ose paraliza, vizion të përmirësuar dhe të dëgjimit, ulje dhe zhduken venat me variçe në këmbë. Kushti përmirëson hundës, tubave bronkial, mushkëritë, traktin gastrointestinal.

Në mënyrë që të rivendos dhe shëruar organet tona janë mjete mjaft efektive që mund të quhet "rruga për jetë e gjatë." Në këtë artikull ne do të diskutojmë disa prej tyre.

Pastrimi i enëve me mbledhjen e bimëve:

Kjo pastrimi duhet të bëhet brenda 2 muajve, duke përdorur recetë pakomplikuar me mjaltë dhe bimëve që janë lehtësisht në dispozicion mbi counter. Ky infuzion është bërë e mirë në një termos. 1 filxhan fara kopër (para-thata) larë. 1,5 lugë rrënjë sanëz bluaj, shtoni kopër dhe derdh dy litra ujë të valë. Mbylle dhe krijoj ditë. Pastaj thahet dhe të shtoni për nxjerrjen 2 gota me mjaltë të mirë lulesh - mundësisht me një koleksion të dytë (që ishte pa sheqer).


E gjithë kjo llokoçis dhe ftoh. Merrni 1 lugë gjelle 30 minuta para ngrënies, 3 herë në ditë.

Nga dita e parë e duke marrë këtë infuzion, ne duhet të ndiqni këto rregulla:

 • nuk ha tepër
 • pini krejtësisht me përjashtim të alkoolit, kafe, çaj më pak të lëngshme, të fortë
 • Kjo dietë është pothuajse i njëjtë si në sëmundjet kardiovaskulare, të cilat përjashtojnë produktet që vonojë në trupin e ujit - që është i kripur, i tymosur, yndyror, skuqur. Ky pastrim është bërë çdo pesë vjet.

  Ja një tjetër spastrim bimor recetë: Mix 4 llojet e bimëve - kamomil, Helichrysum, yarrow, buds thupër në pjesë të barabarta.

  Lugë ëmbëlsirë krijoj përzierje ujë të valë dhe të mbajtur në një banjë me ujë për 15 minuta. Pini 3 herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit për dy javë. Kjo tarifë ndihmon për të pastruar dhe funksionimi më i mirë i veshkave dhe të enëve të gjakut, përmirëson metabolizmin.

  Nuk është një tjetër metodë efektive e pastrimit të enëve të përdorur hudhër.

  Merrni treqind e pesëdhjetë gram hudhër peeled dhe pure në një slurry shtetit. Vendos këtë slurry në një kavanoz qelqi, të mbuluar dhe le të qëndrojë në një vend të errët. Kur rozsharuyetsya në masë, dhe pjesë shumë e dendur do të vendosen në fund, të butë, nuk protsidzhuyuchy, derdh një lëng të një gotë. Pastaj derdh të lëngshme nga qelqi në bankë tjetër, të shtoni një gotë alkool fërkim, mbyllni kapakun e bankës dhe e vënë atë në një vend të ftohtë, por jo në frigorifer.

  Cover në krye të bankës enët tjera të tilla si pan. Pas 10 ditësh, tendosje, dhe këtë ngjeshje në masë nëpërmjet leckë të shtrënguar, mundësisht prej liri ose prej liri, dhe erdhi fluide pan ngushtë për 3 ditë. Tani ju mund të filloni pastrimin normë. Në ditën e parë, gjysmë ore para mëngjesit, të hequr nga "kapak" tretësirë ​​tuaj hudhër dhe shpërndajë një rënie në një filxhan çerek të ujit.

  Pini me stomak bosh. Pastaj ju merrni tretësirë ​​hudhër, tretur në ujë çdo ditë, 3 herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit, me çdo rritje dozë 1 pikë. Kjo është, në qoftë se pritja e parë para mëngjes ju hedhin në një filxhan çerek ujë 1 pikë raki, të njëjtën ditë para se të darkë - 2 pika para se të darkë - 3 pika etj

  e. Pra, për të bërë deri sa ju të merrni në 25 pika. Tani, doza në rritje nuk është më, të pijë 25 pika për pritjen, ndërsa infuzion është i plotë. Nëse pini ekstrakt të pakëndshme hudhër me ujë, ajo mund të shpërndajë në kos.

  Dhe ndoshta mënyra më e lehtë për të pastruar enët: çdo mëngjes me stomak bosh, pini një filxhan çerek ujë shumë të nxehtë.