Joints Pastrimi


Gjatë viteve, trupi vesh jashtë, nyjet bëhet i ulur, kripë, shtyu, kthehet në kone.

Për shkak të kësaj, nyjet furnizuar keq me gjak, në mënyrë që anijet të rrinë së bashku. Depozitat Salt në nyje në fillim duke shkuar pa probleme. Vetëm ndonjëherë të vëreni se të gjitha nyjet janë "cool" për të motit, dhe përgjithësisht ndodhin në thembra është e pamundur për shkak të të ashtuquajturave spurs. Nyjet e duarve deformuar për shkak të rritje të kockave. Nyjet humbin fleksibilitetin dhe fuqinë. Ndërsa procesi është i pakthyeshëm, është e nevojshme për të sjellë kripën e nyjeve, "pastrimin" e tyre.

Ka raste në nyje mjaft i ri, fuqishëm në rritje kur një person ose organ kusht është i varfër, reduktuar imunitetin.

Sëmundjet e nyjeve lehtë mund të fitojnë infeksion viral Relaxer. Gjithashtu, ka herë kur çrregullime të kockave janë të trashëguara.
Në kohë duke u kujdesur për joints tuaj, mund të parandaluar sëmundje të rënda të tilla si artrit, osteoporozën, përdhes.

Pra, për t'u përgatitur për pastrimin e trupin e kripës. Kjo procedurë është rreptësisht e ndaluar për njerëzit që vuajnë nga ulçerë gastrike dhe duodenale ulçerë. Së pari pastroni zorrët, në mënyrë për të shmangur alergji apo efekte të tjera të pakëndshme. Këtu janë disa nga recetat më të popullarizuara për pastrimin e nyjeve.

Joints Pastrimi përdorur gjethet gji


Blej në dyqan paketë të rregullt të lë gjirit - 10 g

Plotësoni 2,5 gota e ujit të ftohtë. Ne kemi vënë mbi zjarr dhe vlim për 5-7 minuta. Të lënë të ftohtë dhe infuzion - të paktën 05:00. Mbush më mirë në një termos. Gati për nxjerrjen e fletë gji pastaj të drenazhuar në një kavanoz qelqi dhe pini në ditë në gllënjka të vogla. Në qoftë se ju përdorni këtë infuzion duhet të jenë të kujdesshëm. Nëse pija e tij në një gllënjkë, mund të provokojë gjakderdhje në stomak grave ose gjakderdhje në qoftë se ju vuani nga një ulçerë.

Pije infuzion dhe të bëjë 3 ditë. Kursi mund të përsëritet pas 20 ditësh. Kripërat rrjedhin kryesisht nga urina. Prandaj, ajo mund të pikturuar në ?? rozë.

Prodhimi pastër gji joints fletë infuzion mund të jetë jo më shumë se 1 herë në 3 muaj, dhe vitin e ardhshëm, vetëm një pastrim.

Pastrimi nyje duke përdorur Mandarin

Mandarin - jo vetëm goodies shijshme dhe fruta jugore - ajo është gjithashtu një ilaç. Përdorni dhe pulpë dhe zhvishem e oranges që kanë njëlloj si pastron dhe veprim antimicrobial. Mandarin nuk hahen për ëmbëlsirë, dhe përpara se të hahet. Atëherë pronat e tij të fuqishme shëruese të shfaqen në fuqi të plotë.

Peel e mandarinës nuk e hedhin, dhe të thata dhe pluhur në një mortajë lëvizje shtetin e pluhur, e cila prodhon çaj mjekësor. Përgatitja atë të thjeshtë - një gotë me ujë të vluar 1 lugë çaji zhvishem mandarinë pastër dhe 1 lugë çaji gjethe të zeza rrush pa fara. Insistojnë 30 minuta dhe pini 3 herë në ditë.

Trajtimi me mardarinov mund të vazhdojë për 3 muaj, atëherë do të përmirësohet. Për disa kohë rrinë në një dietë dhe të pini çaj.

Pastrimi nyje duke përdorur lakër

Lakra nuk është për asgjë që quhet mjeku më i mirë për nyje tona. Dhe kjo është më e njohur për ne se sa një fletë gji apo mandarina.

Kur joints janë të përflakur, gjethet lakër e aplikuara për ta si një kompresë, redukuar inflamimin dhe dhimbje.

Përdorni turshi, i zier ose lakër të freskët mund të përmirësojë traktit të tretjes, duke sjellë trupin e kripës dhe substancave të tjera të dëmshme.

Ka disa receta të thjeshta që ju lejon gradualisht për të hequr qafe e lëvizshmërisë kripë të përbashkët dhe kthimin e tyre në:

  • dy teaspoons e boronicë derdh 5 litra ujë dhe vlim për 15 minuta, pastaj cool, tendosje dhe të marrë gllënjka gjatë ditës;
  • të marrë në mënyrë të barabartë elderberry lule, acaroj, rrënjë majdanoz, leh shelg, vlim përzierje dhe zierje. Pini 2 gota supë i ftohtë në ditë;
  • Të gjitha këto receta mund të ketë një efekt pozitiv mbi joints. Megjithatë, terapi bimor - një trajtim shoqërues. Nëse ka pasur dhimbje në nyje, i fryrë, ata janë bërë shumë më pak të lëvizshme, është e nevojshme që të kthehet për të mjekësisë tradicionale për të përcaktuar diagnozën e saktë dhe trajtim.