Pastrimi i veshkave


Në qoftë se ju ndiheni keq, aty janë ënjtje dhe ënjtje nën sytë, çehre të korruptuar dhe bleu një ngjyrë ka filluar të thinjet - atëherë është koha për të pastruar trupin e toksinave të akumuluara aty. Në këtë artikull ne do të merremi me problemet e veshkave dhe të ju tregojnë se si për të sjellë në shtëpi e kequshqyerjes dhe mënyrën e jetesës tonë mërzitur veshkat në gjendje normale pune.

Për të filluar me të, kuptoj, prej nga vijnë gurë në veshka dhe rërë. Para së gjithash - kjo nevidfiltrovanyh rubinet uji. Për këtë arsye rekomandohet për të mbrojtur rubinet uji apo filtruar. Rekomandimi nuk për të ngrënë gjatë natës është i dobishëm peshë jo vetëm humbjen, si dhe rregull - pjesë jo të mëdha.

Fakti është se në qoftë se dietë e gabuar, ushqimi nuk ka kohë për të tretet, dhe u formuan me skorje, duke marrë një veshkë me gjak të bllokoj ato. Prandaj, paraqitja dhe të ndjehen fytyrën pakëndshme ënjtje apo këmbët, është e dëshirueshme për të kufizuar buke, prodhimet e mishit, të hanë më shumë perime nëse është e mundur të papërpunuara.

Për të pastruar veshkat mund të përdorin metoda të ndryshme.

Ato më të shijshme janë dietë shalqi. Është e qartë se një sjellje e tillë mund të pastër një herë në vit, në gusht dhe shtator. Metoda është e thjeshtë. Shalqi janë marrë (në sasi të mëdha) dhe bukë thekre.


Dietë zgjat një javë, gjatë të cilit vetëm duhet për të ngrënë shalqi, dhe vetëm me një ndjenjë të fortë të urisë - bukë thekre në sasi të vogla. Subjekt këtë dietë mund të përjetojnë dhimbje në zemër dhe dobësi të rënda, dhe urina bëhet me re. Kjo do të thotë se veshkat marrë rërë. Si funksion i veshkave është rritur në mbrëmje, pastaj, për të rritur të traktit urinar duhet të marrë një dush dhe natyrisht, hani më shumë shalqi. Nëse rërë dhe gurë jashtë ngadalë, dietë mund të zgjatet për dy javë.

Një tjetër i thjeshtë dhe mënyrë e volitshme për të pastruar veshkat - është përdorimi i hips supë. Kjo metodë është në dispozicion gjatë gjithë vitit, si rosehips mund të blihen në çdo farmaci.

Për të pastruar veshkat arsyeshme si rrënjë dhe u rrit hips, sepse ka substanca shpërndajë gurë në veshka janë gjendja e rërës. Për të përgatitur zierje medicinale dy lugë hips u rrit derdh një gotë me ujë të zier dhe për pesëmbëdhjetë minuta. Ftohur supë, dhe ajo duhet të jetë e errët, filtruar. Pini atë nga kupa një e treta tri herë në ditë, dhe gjithë procedura zgjat dy javë pastrimi. Kjo metodë është e përshtatshme për të gjithë ata që nuk kanë alergji.

Nuk është një tjetër metodë e vjetër ruse e pastrimit veshkat, e cila është përdorur nga paraardhësit tanë. Një lugë çaji i flaxseed duhet të derdh një gotë me ujë dhe çiban.

Supë do të bëhet konsistencë pelte, kështu që para se të pini, pelte është holluar me ujë. Ata të pirë një zierje e fara në gjysmën e një gotë të çdo 02:00. Shijoni pelte prej liri shumë të veçantë, sepse atje ju mund të shtoni një lëng limoni pak.

Por jo të gjithë mund të kryejë procedurën për të pastruar veshkat. Nuk është një sëmundje në të cilën ndërhyrja është rreptësisht kundërindikuar dhe, mbi të gjitha, një sëmundje e veshkave, të tilla si pielonefrit, glomerulonefriti dhe dështimit kronik i veshkave. Nuk rekomandohet për njerëzit me të spastrimit të veshkave të rënda dështim të zemrës dhe hipertensionit. Burrat contraindication është kanceri i prostatës.

Dhe, sigurisht, absolutisht nuk mund të pastrohen veshkat shtatzënë dhe lactating gratë, siç është rreziku i gjetjes toksina në lëngun amniotik ose qumësht. Për të gjitha të tjera të rekomanduara këtë procedurë të dobishëm dy herë në vit - pranverë dhe vjeshtë.