Colon Pastrimit


Çfarë zorrët? Ky reaktor bërthamor i trupit që na jep energji dhe shëndetin.

Nëse reaktor ynë dështon, të sëmurë (dhe në një shkallë të madhe) në të gjithë sistemin tonë. Dhe edhe pse ne të gjithë e dimë se trupi ynë - sistem vetë-shëruese, megjithatë, për cilësi të lartë restaurim kërkon bazë me cilësi të mirë dhe karburantit.

Mbushje një trudnoperevaryvayuschyhsya pajtueshme të gjitha llojet e produkteve, ne jo vetëm që reaktori i tij varr, por gjithashtu shkakton atë për të punuar në mënyrë të pashembullt mënyrë trup. Rezultatet e këtyre eksperimenteve, në kohë, janë shumë të varfër. Dhimbje koke, veshkave, mëlçisë dhe tëmthit fshikëz, distonia, venat me variçe, - kjo nuk është një listë të plotë të "surpriza" që ne të përgatisin veten, clogging zorrët e mbeturinave të tyre nga kequshqyerja dhe overeating sistematike.

Gradualisht zorrët jonë bëhet një humbje varrezat që janë të shpërndarë në mënyrë uniforme në secilin prej rrudhë tij. Duke folur për shëndetin, i veshur me një "varrezave" të tillë të paktën funny!

Çfarë duhet të bëni? Si për të bërë zorrët nuk e ruajtur ushqimin e mbetur nuk është tretur dhe me efikasitet të absorbuar të gjithë të drejtë dhe në kohë për të hequr qafe të panevojshme? Përgjigjet në këtë pyetje, ka shumë, dhe kjo i pëlqen. Sot, çdokush i interesuar të sjellë zorrët e tua, me qëllim, shumë opsione në dispozicion, nga më i vjetër, ende të përdorura nga Jezusi për të avancuar (hidro, etj) Megjithatë, thelbi i të gjitha metodave në një: të zbrazur zorrët dhe të vendosen bakteret e dobishme. / P


Si mund të purgation

Ka metoda të ndryshme të purgation, por shumica e tyre mund të klasifikohen në dy lloje kryesore: me enemas (ose mjeteve të tjera të larjes me ujë) pa to.

Nëse ju doni të qartë brendshmet tuaja pa përdorur enemas dhe laxatives llojet, ju mund të marrë një gotë qumësht të zier ftohur dhe e vënë atë brenda natës në një vend të ngrohtë. Ajo duhet të qëndrojë në vend të ngrohtë për 24 orë. Sigurohuni që të kontrolloni për të parë se qumështi nuk është i "kërceu", të ndarë në djathë dhe hirrë. Një ditë, që është, mbrëmje tjetër, ju merrni është e qumësht dhe duke shtuar një lugë gjelle vaj perimesh kosi, përzierje tërësisht dhe pini menjëherë.

Drink këtë përzierje domosdo vetëm natën si gjatë efektit kos ditore mbi trupin tonë shumë ndryshe. Pastaj, në mëngjes në një stomak bosh duhet të gëlltiten pa përtypet, karafil hudhër e vogla dhe të hani disa mollë ose një sallatë të panxhar të para integruar, kalitur me vaj dhe hudhër. Të gjitha këto procedura janë zorrët pastrohen mirë. Në vend të kësaj panxhar ose mollë ju mund të hani bollgur ose sallatë e lakër të freskët (ose acid) - atë individualisht si ju dëshironi. Duke përdorur këto këshilla të thjeshta rregullisht, ju do të pastër krejtësisht zorrët e tua dhe do të banojnë atë microflora të dobishme brenda 3-4 javësh.

Ky kurs mund të bëhet 2-3 herë në vit.

Një tjetër shumë efektive "neklizmennyh" metodat e spastrimit zorrë janë dietë mollë mëngjes. Çfarë është ajo? Çdo mëngjes në një stomak bosh ju duhet të hani 2-3 mollë pureed në një rende gjobë (nuk hall të lëkurës). Diçka tjetër për të ngrënë vetëm pas tre orë pas marrjes mollë. Pra, ne bëjmë 1 muaj. Në muajin e dytë ju tashmë mund të hani 1 mollë në mëngjes në një stomak bosh rubbed në ditë. Nëpërmjet këtyre veprimeve, o 2 muaj tërësisht të pastruar zorrët tuaj nga depozitat padëshiruar. Paralelisht, kjo dietë ofron shumë shpërblime më pozitive: përmirëson funksionin e fshikëz e tëmthit dhe veshkat, është pjesë peshe.

Tani le të flasim për enemas

Ajo rezulton se ata, gjithashtu, janë të ndryshme. Ju mund të lani zorrë me ujë, me apo musht molle uthull (1 tbsp. Lugë në 2 litra ujë) ose lëng limoni (1 tbsp. Lugë në 2 litra ujë), kripë apo sheqer (1 lugë çaji për të dy 2 litra ujë), ose infusions bimor (një gjysmë filxhan i kamomil, të tilla si 2 litra ujë), ose pa ndonjë amendamenteve. Ujit për larje duhet të jetë të paktën 2 litra, ajo duhet të jetë i ftohtë, por jashtë "Bozeman" dhe i pari duhet të vendoset më i ulët se daljes nga maja e klizmë. Në këtë rast, ju do të arrijë disa rezultate pozitive.

bakteret pidselyuyut

Megjithatë, ju lutem mos harroni se pas çdo zorrë të trajtimit, veçanërisht pas larjes, ju duhet pidselyty atij baktereve të mira. Ka disa mënyra në të cilat ju mund të bëni lehtë. Më efektive e tyre - gjatë kundër drogës për të rivendosur microflora zorrëve dhe pini larg të paktën 1 vit (në mënyrë ideale të marrë këto barna çdo ditë për disa muaj).