Vjeshtë korrigjim mbipeshë


Ata që nuk e mendjes në verë, shumë e kanë trajton fun përgatitur për të dhënë, apo barbecue me pushime jashtë qytetit? Por vjeshtë rroba të ftohtë dhe të matur janë të forta dhe të bëjë që ju mendoni për një problem, si korrigjimin e peshë të tepërt.

Në sezonin e vjeshtës të heqë paund shtesë më e lehtë për shkak se këtë sezon bujarisht për të lamtumirës për kopshte fruta pasuri të njohur të mineraleve dhe vitaminave. Dietë vjeshtë shkak janë produkte të substancave të kontribuojnë në reduktimin e peshë të tepërt trupore dhe për të shërbyer shërimin e saj.

Në qoftë se ju ndiqni parimet dietike, korrigjimi i peshës të tepërt e fituar gjatë festave të verës do të mbahet për një kohë të shkurtër.

Më shumë gjasa, rezultat i një dietë të tillë do të jenë të mjaftueshme dhe nuk ka nevojë për kërkim të vazhdueshëm mjete të tjera të parandalimit për humbje peshe. Në dietë duhet të ndjekë parimin e normave të shëndetshme dhe të jenë të hahet patate, kungull, panxhar, rrush, mollë, shalqi. Këto produkte janë baza e dietë në formën e ndryshuar.

Korrigjimi mbipeshë për shkak të futjes së ushqimit kryesisht shalqi ndihmon të shpëtoj paund shtesë në një çështje ditësh. Mbi të gjitha, kjo dietë është për shkak të diuretik, ndihmon për të nxjerr toksina. Për humbje peshe shpejtë çdo ditë duhet të hani tul shalqi rreptësisht pritur numrin e saj, bazuar në peshën e vet trupit tuaj - 01:10.


Në kursyer dietë shalqi, kur shtuar në koren shalqi bukë të zezë, procesi i resetting paund akumuluara rritur në dhjetë ditë.

Dietë e shijshme dhe e thjeshtë bazuar në lakër dhe më mirë me procedurë të tillë korrigjimin e peshë të tepërt pas hapësirat e verës, pasi ajo lejon për të përgatitur enët e ndryshme të lakër dhe të hani shumë fruta dhe perime (por pa kripë!). Pra rri në një dietë të tillë nuk është aq i mundimshëm. Ajo arrin të humbasin 3 deri në 4 kg.

Racion diete e karrota bën të mundur për të përmirësuar metabolizmin dhe në këtë mënyrë të normalizuar peshën e trupit. Në versionin 1 dietë parandalues ​​i karrota salcë salcë kosi, 2 nd - lëng limoni.

Por, panxhar, duke kursyer në mirëmbajtjen dhe toksina në microflora gut është e rekomanduar për përdorim të vazhdueshëm, sepse ajo do të atëherë nuk përsëri rritet yndyrë obscenely.