Ozon


Ozon është një metodë trajtimi të bazuar në përdorimin e ozonit mjekësore është përzierje ozone-oksigjen ka një efekt të fuqishëm shërimit. Terapi ozoni procedurë ndihmon në forcimin e metabolizmit, rrit aktivitetin antioxidant, ka një efekt pozitiv në trupin e njeriut.

Për shkak të pronave të saj unike të terapisë ozonit është përdorur në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, ndër të cilat vlen të përmendet plagë, djegiet, qarkullim të dobët. Gjithashtu, kjo metodë është përdorur gjerësisht në kozmetikë. Bazuar në përdorimin e ozonit, procedurat terapi ozonit gjitha të ndahen në sistemik dhe lokal.

Si për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës dhe largimin e celulitit, në këtë rast, me intradermal ose injektimit nënlëkurës e një përzierjeje ozone-oksigjenit. Për masazh ose duke aplikuar maska ​​mund të përdoret vaj ulliri Ozonated.

Ozoni ofron një efekt gjithëpërfshirës në trup, në të cilin proces shkon për të neutralizuar radikalet e lira efekt shkatërrues. Në këtë rast, procesi është aktivizuar për të stimuluar sintezën e kolagjenit dhe elastin.

Me këtë metodë mund të reduktojnë ndjeshëm sasinë formuar në fushat me probleme të tilla si bark, kilota, hips. Ozoni është konsideruar Liposuction jo-kirurgjikale, e cila ndihmon për të luftuar mbipeshë.


Në trajtimin e celulitit, kjo metodë ndihmon për të thyer yndyrë kapsula sklerozovanyh shell. Në këtë rast, formimin e reduktimin e celulitit është arritur. Metoda më e mirë për të kryer terapi ozoni në fazat e hershme të këtij problemi, i cili në këtë kohë përfaqëson vetëm një problem kozmetike.

Sa për rastet më të përparuara, në këtë situatë, terapi ozoni duhet të kombinohet me masazh, Mezoterapia, terapi tejzanor.

Nëse ju dëshironi të humbni peshë duke përdorur këtë metodë, ju duhet të dini se kursi më i mirë i terapisë së ozonit është për të kryer të paktën dhjetë procedurat që duhet të bëhet në një ditë.

Humbja më yndyrë fillon nga mesi i kursit. Duhet të theksohet se në këtë rast lëkura nuk varem dhe bëhet më elastike dhe të zhdërvjellët.

Së pari dhe më kryesorja është mbipeshë. Pas kësaj, të gjithë duke u fokusuar në procedurë për të korrigjuar fushat me probleme. E di se terapi ozoni, si dhe metoda të tjera të luftës kundër trashje, ka një numër të contraindications.

A nuk mbështeten në këtë procedurë nëse ka shkelje në koagulimit të gjakut, toksiciteti akut apo alergji të ozonit. Gjithashtu ndaluar këtë metodë me Thrombocytopenia, hyperthyroidism.