Hollim Trupi përfundon


Shekulli ynë - një shekull i mundësive të mëdha në krijimtarinë dhe zbatimin ... Shumë i seksit të drejtë vazhdimisht të mësojnë, të gjejnë dhe të kuptojë për vete gjitha llojet e zgjidhjeve kreative, të zhvilluar sistemin personal të humbje peshe dhe përtëritje. Shumë raste ku vajzat dhe gratë janë krijuar recetave kozmetike e tyre me të cilat pandihmuar zgjidhur sfidat e ndryshme të jetës. Detyrat që mund të zgjidhen me anë të kozmetikës dhe përfshijnë humbjen e peshës, dhe duke u shpëtoj e celulitit, eliminimin dhe pas lindjes (dhe jo vetëm) shënon shtrirje dhe rrudhat, dhe trajtimi i depresionit, dhe pastrimin e trupit si një e tërë (dhe sidomos të lëkurës).

Nëse ju vendosni për të ndjekur procedurat e tyre, atëherë ju duhet të marrë parasysh gamën e plotë të trajtimeve spa ju do të më shumë gjasa të mos jetë në gjendje për të shpenzuar në shtëpi - ju duhet cosmetologist të ekspertëve. Por disa prej tyre janë mjaft të kuptueshme për të ushtruar dhe në shtëpi.

Prandaj, një çokollatë shtëpi përfundon. Ju do të duhet një ndihmë e përshtatshme në qoftë se ju zgjidhni për të bërë përfundon të gjithë trupin. Nëse vetëm zonat e problemit - ajo është mjaft e përballojnë vetë.

100 gram çokollatë e errët të thyer në copa të vogla dhe të shkrihet duke përdorur një dush me ujë. Derdhje atje 1 lugë gjelle vaj ulliri, llokoçis butësisht dhe studio.


Kur përzierje bëhet pak të ngrohtë, të aplikojnë atë në të lëkurës dhe trupit tuaj përfundon bëni me një film të veçantë. Ne të mbajë 20-30 minuta dhe del me të larë. Pasi të tilla një lëkurë të përfundojë trupi bëhet i butë dhe dinjitoz. Dhe nuk kishte absolutisht asnjë nevojë për të ushqyerit shtesë. Excellent forcon zonat e problemit të trupit, dhe nuk është shumë e shtrenjtë. Ajo është e mirë për të përdorur çokollatë përmban 52 për qind ose më shumë kakao. Efekti i këtij përfundojë është ruajtur për disa ditë. Ju mund ta bëni atë çdo javë.

Compress Ice në shtypin

Është e pakëndshme, por shumë të efektshme.

Belly fërkon xhel që përfshin alga deti ekstrakt, dhe të vënë në masë akujsh notues përmban algave, kamfor dhe mente.

Përfundojë Zamotuyetsya dhe bintuya lartë si stomak të forta. Ne të mbajë jo më pak se 20 minuta (mund të jetë më shumë në qoftë se ajo rezulton të vuajnë). Miri Përsëriteni këtë procedurë të paktën 3 herë në javë. Shumë efektive! Pasi atë që ju mund të bëni në lidhje me çokollatë ambalazhi për rinovimin e lëkurës.

A nuk e kanë një efekt më të vogël të teknikave të përdorura në vynoterapyy mbështjellës. Ata, ashtu si metodat kozmetike. Sidomos popullor trup anti-celulitit përfundon përdorimit të produkteve të rrushit.

Përfundojë jashtëzakonisht efektive me fara grimcuar rrushit dhe vaj ulliri. Lëkura është i ngopur me vitamina dhe polyphenols, në këtë mënyrë bëhet e butë dhe kadifeje, si fëmijët.

Një e dëmshme për trupin e radikalëve të lirë për shkak të këtyre përfundon, shkoni pa një gjurmë.

Shumë ra një shije përfundon duke verë dhe mjaltë. Procedurë shumë e kënaqshme dhe efektive.

Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se ajo është e kundërindikuar në njerëzit që vuajnë nga alergjitë në prodhimet e bletëve.

Për shërim dhe pronat rivendosjen e baltës ka kohë legjendat. Edhe në kohët mesjetare shkencëtarët kanë rekomanduar për të përdorur pronat shërimin e Nënë Tokë. Sot, paketat baltë dhe përfundon duke përjetuar përsëriten "bum" në popullaritet. Kjo është për shkak të faktit se baltë përmban një shumë të ushqyesve, vitamina dhe minerale që jo vetëm ushqejnë dhe të forcojë e lëkurës, por edhe të kuruar shumë sëmundje (e infertilitetit femëror, për shembull, etj)

Përkundër faktit se këto procedura jashtë duken unaesthetic, numri i aplikantëve që ata në mënyrë të qëndrueshme në rritje. Ky është një baltë e mahnitshme të performancës.

Ka shumë lloje të ndryshme të përfundon trupit që ju mund të kaloni në shtëpi.

Getting trajtimeve spa në shtëpi, sigurohuni që ju nuk jeni alergjik ndaj ndonjë nga produktet që ju përdorni kur ambalazhi. Mos harroni se peretrymuvaty për të përfunduar të tillë një shumë e padëshirueshme. Në mënyrë të ngjashme, ajo nuk është e nevojshme për të kryer procedurat e tilla gjatë menstruacioneve ose shtatzanisë.

Përveç kësaj, procedura përfundon kundërindikuar absolutisht për personat me tensionin e lartë të gjakut dhe probleme të tjera të sistemit kardiovaskular.