Infusions për humbje peshe


Infusions për humbje peshe kanë fituar kohët e fundit popullaritet të vërtetë në mesin e dieters. Gjithnjë e më shumë gra janë duke kërkuar në farmaci të ndryshme bimore për të shpërndarë shtëpinë dhe kuzhinier infuzion mrekullueshme. Por ajo ekstrakte për humbje peshe? Mbrapsht në rrënjët e të parëve dhe përvojës apo trajtimit aktual tona? Dhe si të përdorin ato për të arritur rezultatin e dëshiruar?

Herbs si njeriu - është pjesë e natyrës dhe përdorimit të këtij faktori mund të na ndihmojë në zgjidhjen e shumë problemeve që lidhen me shëndetin. Prona unike e tarifave për shekuj përdorur në mënyrë aktive për qëllime mjekësore në shumë vende.

Infusions për humbje peshe, sipas votuesve të tyre në ndonjë mënyrë të ndikojë në trupin tonë. Nëse ju doni të filloni të humbur peshë duke përdorur infusions, mbani në mend se bari - kjo nuk është një ilaç për trashje, por vetëm një mundësi shtesë për të ndihmuar trupin shpëtoj e peshë të tepërt. Opsioni më i mirë - ekstrakte të kombinuara për humbje peshe me të agjentëve dhe metodave të tjera, të tilla si dietë apo të lehta Loadings sportive.

Edhe pse, në dietën e tij të zakonshme dhe mënyrën e jetesës, përdorimi i ekstrakteve të ndryshme, ndihmon për të reduktuar peshën.

Të gjitha bimor mund të ndahen në grupe sipas efektet e tyre funksionale në trupin tonë:


 • Herbs për humbje të oreksit - vij në stomak mur apo bymehet, duke plotësuar stomakun (Fucus me flluska, algave Spirulina, rrënjë alte zakonisht, Angelica archangelica, fara liri). Me ndihmën e tyre, ju mund të zvogëlojë në masë të madhe e urisë, si përshtypjen e plotësinë e stomakut.
 • Herbs për normalizimin e sistemit të tretjes (kopër, anise, majdanoz, kopër). Këto akuza të konsiderueshme të përshpejtojë procesin e tretjes, duke e ndalur yndyrë të tepërt depozituar.
 • Herbs për normalizimin e metabolizmit (rozmarinë, xhenxhefil, shafran i Indisë, lë thupër, lëpushë, acaroj dhe lule i madh).

  Këto ekstrakte bëjnë operacion të qëndrueshme të të gjithë gastro - traktin e zorrëve dhe për të përmirësuar metabolizmin në të gjithë trupin.
 • Herbs për të ndikuar biliare dhe diuretik proceset - tregon të lëngjeve të tepërta (horsetail fushë, zog knotweed, veshët ariu, gjethe boronicë, Bloodroot patë, rodhe, të përjetshme, kolona misri, luleradhiqe, tansy, toadflax përbashkët, barberry, thoroughwax).

  Sidoqoftë, lëngu në trupin tuaj do të shfaqet dhe të gjithë të dëmshme substancave, toksinave dhe mbeturinave, kështu pastrimin e trupit.

 • herbs që kanë ndikim laksativ - janë duke luftuar me flokët dhe për të hequr toksinave nga trupi (watch, farmaci kamomil, yarrow, buckthorn, buckthorn laksativ, kopër, farë qimnon, anise);
 • herbs, fruta dhe manaferrat që mbushin rezervat e vitaminave dhe ushqyesve të tjera (baraz u rrit, hirit mal, currants zi, raspberries, Kastrati, hithër).

  Këto trupi kuvendet merr një numër të madh të substancave jashtëzakonisht të dobishme dhe rrit funksionin e tij mbrojtëse.
 • Recipes për ekstrakteve humbje peshe

  Infuzion i barishte Yarrow, Wort Shën Gjonit dhe Cystoseira mbledhjen 2 lugë (barishte Yarrow -. 40 oz, Wort barishte Shën Gjonit -. 40 oz, Cystoseira mjekër - 20 oz.) Hidh 1/2 litër ujë të vluar dhe të lënë për gjysmë ore. Pini në tre hapa një xhami.

  Infuzion të rrënjët e buckthorn dhe luleradhiqe, majdanoz dhe fruta kopër:.. 2 lugë koleksion (root buckthorn - 60 oz, rrënjë Luleradhiqe - 20 g, frytet e majdanoz - 20 g, kopër fruta - 20 oz, Peppermint lë - 20 oz.) Hidh 1/2 litër ujë të vluar dhe të lënë për gjysmë ore.

  Ashtu si të gjitha mëngjes në një infuzion bosh stomak.

  Infuzion i bimeve Cystoseira fruta anise dhe jamball rrënjë mbledhjen 2 lugë (Cystoseira mjekër - 100 gr, fruta Anise -.. 50 oz, rrënjë jamball -. 50 oz) Hidh 1/2 litër ujë të vluar për 30 minuta. Pini në tre hapa një xhami.