Myostimulation


Myostimulation kanë njohur gjatë metodë terapeutike. Për më shumë se dy dekada ajo është përdorur me sukses si fizioterapi. Me origjinë si një lloj i gjimnastikës për pacientët të shtrirë myostimulation u përdorur shumë më gjerësisht.

Çfarë myostimulation?

Myostimulation (emri i saj tjetër - electrostimulation) është përdorimi i rrymës pulsed të ndikojë në indet e muskujve, nervat dhe organet e brendshme.

Myostimulation përdorur gjerësisht në mjekësi. Për shembull, në stimuluesve kardiakë kardiake përdorur në reanimim - defibrillators.

Miostimulators përdoret gjithashtu për të trajtuar sëmundje të zemrës, sistemet nervor periferik dhe qendror, sëmundjet e organeve të legenit, artrit, osteoarthritis dhe sëmundje degjenerative disk dhe shumë Sëmundjet të tjera.


Myostimulator gjetur aplikim në cosmetology, për korrigjim, ato për të rritur në masë të muskujve. Ata janë të mirë forcuar muskujt, duke ndihmuar për të rivendosur ekuilibrin kalium-sodium.

Miostimulators të ketë një efekt pozitiv në muskujt e butë dhe të lëkurës, ndihmon luftën trashje, celulitin, rivendosjen e qarkullimit të gjakut, të nxitur sekretim e toksinave.

Çfarë është myostymulyatsyy efekt?

Rrymat pulsojnë elektrike që prodhojnë myostimulator, duke detyruar muskujt për të kontraktuar. Efekti Myostymulyatsyy kryesor është se një forcim të dukshëm të indeve të muskujve.

Duke siguruar një efekt të menjëhershëm në muret e enëve të gjakut, rrit gjak myostimulation dhe qarkullimin limfatike dhe ndihmon normalizimin e metabolizmit yndyrë dhe hormonet. Myostimulation konsiderohet si një zëvendësim për stërvitje.

 • Efektet e dobishme bën myostimulation grupe të ndryshme të muskujve.
 • Ndërveprimet e muskujt kofshë, ajo ndihmon në zvogëlimin e vëllimit të tyre, të shpëtoj e celulitit.
 • Duke stimuluar muskujt e mbrapa mund të lehtësojë dhimbjet në osteokondroza, scoliosis, dhe të përmirësojë funksionin e organeve të brendshme.
 • Duke punuar me muskujt e fytyrës, mund të zvogëlojë rrudhat, përmirësojnë konturet e fytyrës.
 • Pas lindjes, gratë janë shpesh reduktohet ton përparme murit të barkut, dhe myostimulation ndihmon të rivendosur tonin e tyre, të shtrënguar barkun baggy.

 • Ku mund ta provoni Myostimulation?

  Myostimulation qëllime kozmetike përdoret gjerësisht sallon bukurie.

  Kursi është 15-20 seanca 2-3 herë në javë. Përveç kësaj, Stimulimi komerciale në dispozicion dhe muskujve për përdorim në shtëpi. Muskujve Stimulimi është si një makinë me një grup të elektrodave, që i bashkëngjitet në pjesë të ndryshme të trupit: bark, kofshë, gjoks, këmbët, etj

  Myostimulation nuk duhet të shkaktojë ndonjë siklet. Nëse ju ndjeni dhimbje - kjo do të thotë se elektroda fort ngjitur me trupin ose përzgjedhura amperage shumë e lartë.

  Shtëpi Muscle Stimulimi me amperage të ulët, por në qoftë se ju doni të arritur rezultate serioze, është mirë të kontaktoni sallon bukurie apo një klinikë të specializuar, ku është e aplikueshme stimulimit profesional muskujve.

  Dhe si për ndonjë terapi fizike para Myostimulation duhet të konsultoheni me një mjek sepse ajo ka një numër të contraindications: sëmundjet e gjakut, dështimi i veshkave, tuberkulozit, gurëve në veshka dhe të tjerët.