Përfundojë Honey


Që nga kohët e lashta, njerëzit e dinin për vetitë shëruese të mjaltit. Deri më sot, ky produkt është një nga elementet themelore të përdorura në trajtime të ndryshme spa. Kjo është për shkak të faktit se përbërja e mjaltit janë një numër i madh i vitaminave të ndryshme, minerale, aminoacidet dhe antioksidantë. Lëkura e njeriut lehtë thith mjaltë, e cila është në gjendje të depërtojnë në indet më të thella. Ne prodhimin e përzierjeve të nevojshme për Përfundojë Honey , mund të aplikohet jo vetëm mjaltë, por edhe polen.

Para procedurës, të jetë i sigurt për të pastruar lëkurën, lëkurë duke bërë. Është e rekomanduar për të përdorur një masazh, gjatë së cilës lëkura do të jetë i nxehtë.

Pas të gjitha këto procedura mund të fillojnë të përfundojë mjaltit. Në sipërfaqen e trupit të njëtrajtshme aplikuar një përzierje përgatitur paraprakisht, dhe pastaj mbyllë këtë seksion me mbyllur plastike.

Procedura zgjat mesatarisht 30 minuta. Masazh dritë është bërë pas përfundimit të përfundojë mjaltë, përmirëson depërtimin e mjaltit në lëkurë. Faza përfundimtare përfshin dush. Nuk ka Moisturizers të lëkurës në një mbështjellës të tillë nuk është e nevojshme për të aplikuar.

Përfundojë mjaltë ndihmon për të rritur imunitetin, normalizes metabolizmin, heq lëngjeve të tepërta. Gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut, lidhjet zgjidhur, eliminon puffiness.


Besohet se të përfundojë mjaltë është një nga mjetet më të mira për të luftuar celulitin. Përveç kësaj, kjo procedurë është efekti heqjen e trupit, duke parandaluar akumulimin e yndyrës.

Është thënë se mjalti përfundon mund të kryhet lehtësisht dhe në shtëpi. Procedura fillon me pastrimin e lëkurës duke përdorur një pastrim, e cila mund të shërbejë llum kafeje, shtuar në kremra trupit. Element kryesore Të përfundon mund të jetë jo vetëm mjekësore, por edhe vaj esencial e limon, grejpfrut ose portokalli.

Në këtë rast, llogaritja e bën si vijon: dy lugë mjaltë marra 3-4 pika vaj. Përzierje përfunduar duhet të aplikohet në zonat problematike të trupit, të cilat pastaj zakutuyutsya në kapem film.

Thuaj disa fjalë për të mbyllur mustardë-mjaltë, e cila është një nga varietetet e mbyllur klasik. Në mënyrë që të marrë përzierje për këtë proces, ne do të duhet dy lugë mustardë thatë, gjysmë lugë çaji kripë dhe verë ose uthull molle dhe dy teaspoons e sheqerit.

Kjo duhet të llokoçis derisa një krem ​​të trashë. Atëherë kjo përzierje e përditshme të vënë në një vend të ngrohtë. Pas kësaj kohe përzierje është e përzier me mjaltë në raportin 1 me 1. Dhe pastaj ju mund të filloni procedurën e vetë përfundon.

Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se mjalti përfundon nuk mund të kryejnë në një numër të problemeve, ndër të cilat përmendet vlerë:

-Presion të lartë
- Venat me variçe
- Sëmundje kardiovaskulare
- Inflamacion akut dhe sëmundje infeksionnye
- Diabeti,
- Alergji për mjaltë
- Dëmtimi në lëkurë.