Luleradhiqe hollim


Luleradhiqe është bimë mjaft i njohur, i cili për shkak të pronave të saj të ndryshme medicinale përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore. Kështu, luleradhiqe është përdorur për të trajtimin e sëmundjeve që ndikojnë në shpretkë, mëlçisë, pankreasit.

Gjithashtu zierje e luleradhiqe është përdorur në skuqjen e lëkurës të ndryshme, inflamacion i nyjave limfatike dhe abrasions. Që nga luleradhiqe mund të përmirësojë tretjen, kjo bimë është përdorur për humbje peshe. Luleradhiqe është i përfshirë në mënyrë aktive në nxjerrje e substancave të dëmshme. Kjo bimë është e dobishme një metabolizëm ujor kripë.

Në luleradhiqe zarzavate përmbajnë vitaminë A se pothuajse çdo perime.

Gjithashtu, pjesë e gjelbër e bimëve është i pasur me kalium. Zarzavate luleradhiqe janë një mëlçisë shkëlqyer të pastër.

Si pjesë e kësaj bime përmban artikuj të dobishme të tilla si thiamin, riboflavin, fosfor, acid Askorbik, kalcium. Lidhur luleradhiqe për humbje peshe, atëherë kjo metodë është e bazuar në përdorimin e ekstrakteve të ndryshme, element kryesor i cili është pikërisht kjo bimë.

Infuzion i luleradhiqe për humbje peshe


Për të përgatitur lëngun e mishit duhet të jetë dy lugë rrënjë luleradhiqe derdh një gotë me ujë të valë dhe të fillojnë të ziej për 10-15 minuta. Pastaj supë duhet të le të qëndrojë për katër orë. Pastaj erdhi pije duhet të thahet.

Nëse një person ka një tendencë për diarre është e rekomanduar për të marrë një zierje e rrënjët e luleradhiqe. Të gjithë njerëzit e tjerë që duan të humbin peshë me këtë supë, ajo duhet të pini 1/3 filxhan tri herë në ditë. Pranimi është shumë luleradhiqe për humbje peshe duhet të bëhet në gjysmë ore para ngrënies.

Enët tjera me luleradhiqe për humbje peshe

Nga kjo bimë mund të përgatisë salads shijshme dhe ushqyese.

Kjo do të kërkojë lë krejt të rinj dhe e tenderit të uzinës. Ai përmban artikuj të tillë të dobishme si vitamina C dhe E, magnez, jod, proteinat, karbohidratet, kripë fosfor tretshëm, carotene. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se sallatë luleradhiqe është një mjet i shkëlqyer për vitaminë mangësi.

Përveç kësaj, kjo gjellë mund të përmirësojë procesin e metabolizmit dhe kthimin e ish-elegancën e trupit. Luleradhiqe latex ka një shije të hidhur. Për të hequr atë, ju duhet të mbajë për 30 minuta Gjethet e kësaj bime në ujë të kripur.

Ju gjithashtu mund të shtoni një uthull ose sallatë lëng limoni pak për të hequr hidhërim atje. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se kjo hidhërim se është një luleradhiqe për humbje peshe, shumë të dobishme për trupin. Duke ndjekur këshilla të thjeshta në mënyrë që ju lehtë mund të gatuaj enët e thjeshtë me luleradhiqe, të cilat do të ndihmojnë në luftën kundër peshë të tepërt.