Stigma misri për humbje peshe


Misri është një bimë unike, e cila përfshinte një sasi të madhe të ushqyesve dhe vitaminat, kështu që është e nevojshme për trupin e njeriut. Kjo drithëra është që të sigurojë karbohidratet, carotene, acid Askorbik, minerale, alkaloide, vitamina C, B1, B2, E, C, P, PP.

Më e vlefshme element konsiderohet mëndafshi misri. Këto artikuj janë paraqitur si bimë fibrave të gjata të shumtën e veshët misri. Më i mëndafshi misri përdoret në formën e decoctions dhe infuzione. Ne tani përpiqemi për të të treguar se si këto elemente të ndihmojë në luftën kundër peshë të tepërt.

Pronë kryesore stigmat misri hollim është se ata janë në gjendje për të normalizuar metabolizmin, të dobësuar ndjenjën e urisë dhe të reduktuar oreksin. Me stigmas misri supë përgatitet, e cila përdoret për t'u marrë me problemin.

Për të bërë këtë hollim me vlerë duke marrë një gotë me ujë të valë dhe një lugë çaji stigmas misri për t'u zier për një minutë. Pastaj supë duhet të le të qëndrojë dhe do të marrë tri herë gjatë ditës. Për çdo 1/3 filxhan të merret 20 minuta para ngrënies. Rezultuar supë ndihmon reduktuar oreksin.

Një tjetër supë opsion i stigmas misri për humbje peshe është recetë vijim.


Merrni katër lugë stigmas, derdh një gotë me ujë të valë. Pastaj ju jepni supë për të ftohur, shtrydh dhe të marrë gjysmë ore për të ngrënë një lugë gjelle.

Mos e merrni mëndafshi misri për humbje peshe, në rastin e venat me variçe, të tilla si supë mund të trash gjakun dhe forcimin numrin e përgjithshëm të trombocitet. Duhet të theksohet se mëndafshi misri është një agjent i shkëlqyer diuretik dhe hemostatic.