Kanellë për humbje peshe


Lidhur me kanellë dhe dua të them, për të parafrazoj një i famshëm duke i thënë kohë më parë: "Kanellë nuk është vetëm një erëz kuzhinës, por tre apo 4 £ rënë." Në të vërtetë, trajton moderne dietologji kjo nuancë më i lashtë atë si një produkt dietetike.

Kanellë për humbje peshe është duke u përdorur në mënyrë aktive nga shumë kërkuarit për të humbur peshë, në fakt, studimet kanë treguar,? lugë çaji kanellë, ngrënë gjatë një vakt, të mjaftueshme për të ulur sheqerit në gjak.

Ajo e ndihmon atë më mirë asimiluar, dhe kjo, nga ana tjetër, të ndikojë pozitivisht reset e yndyrë akumuluar, nivelet e larta të glukozës në gjak kërcënojnë daljen e yndyrës së re.

Është edhe e mundshme për të zëvendësuar sheqer, kanellë si një shije të ëmbël natyrore.

Kanellë për humbje peshe shumë efektive - ajo jo vetëm që ul glukozës në gjak, por edhe suppresses oreksin. Për më tepër, ajo është e përbërë nga shumë substanca të dobishme, duke përfshirë taninet, vajra esenciale dhe të tjerët. Por shumë njerëz nuk e dinë se çfarë është e rëndësishme dhe klasa e kanellë, siç ndodh disa varieteteve, në varësi të rritjes:

 • djegëse (tsynnamon);
 • melabarskaya;
 • Kineze;
 • Ceilon.
 • Ai shkon edhe kanellë për humbje peshe dhe produkteve të tjera ushqimore dhe të shëndetshme - të tilla si mjaltë. Përdorimi i rregullt i përzierjes në çaj të ndihmojë të humbni peshë dhe për të zvogëluar volumin e trupit.


  Fakti që të dy droga të ketë veprime antiseptik dhe eliminuar parazitët nga trupi. Për të përgatitur çajin e shërimit me kanellë me mjaltë, duhet të marrë dy të mjaltë, kanellë dhe pjesë pluhur derdh atë të gjithë me ujë të zier. Le të qëndrojë. Merrni këtë çaj të duhet të jenë të përgatitur fllad, pak i ftohtë, mundësisht në kohën e gjumit.

  Një tjetër recetë në të njëjtën bazë: pluhur kanellë derdhi një gotë me ujë të nxehtë dhe të lënë për 30 minuta për infuzion. Pastaj, kur ajo ka ftohur, të përziera me mjaltë atje dhe vendoset në frigorifer brenda natës.

  Pini një birrë para mëngjes, dhe pjesa tjetër të marrë brenda natës. Proporcionet e përdorura janë të njëjta si në recetë e mëparshme.

  Kanellë përziera për humbje peshe dhe gjithashtu me kos. Një filxhan i produktit të qumështit marrë një gjysmë lugë çaji kanellë dhe xhenxhefil, një majë e piper prysypayetsya gjithë (kuq) dhe i dehur. Kjo metabolizmin pije dhe ndihmon për të humbur peshë, sepse yndyra akumuluar është djegur në mënyrë aktive.