Fasule kineze kafe


Fasule kineze kafe është një çaj që ndihmon në zvogëlimin e përmbajtje yndyrë në gjak. Për shkak të faktit se në këtë produkt janë komponimet quinone dhe antraceni përmirëson në masë të madhe procesin e nxjerrje e substancave të ndryshme të dëmshme dhe toksina. Gjithashtu përmirëson thithjen e kolesterolit, e cila zvogëlon përmbajtjen e saj në gjak. Tea bërë nga fasule kineze kafe është një pastrues i shkëlqyer dhe diuretik.

Pije brewed kafe ka një shije të mrekullueshme. Ky çaj ka disa prona medicinale. Azia Juglindore që nga kohët e lashta të vlerësuarat këtë pije medicinale.

Besohet se fasule kineze kafe më të shpejtë eliminimin e toksinave nga trupi i njeriut.

Besohet se shumë Koreans, japoneze dhe kineze janë të veshur shpesh me një termos të vogla, të cilat brewed çaj ose kafe gjelbër fasule. Çdo komponentët e dëmshme ose efektet anësore pas konsumojnë pije nuk është vërejtur. Siç kemi theksuar, ky çaj ndihmon pastruar mëlçisë dhe përmirëson vizion.

Besohet se kur pije është konsumuar rregullisht zhduket skuqje e syve, sytë e përlotur. Gjithashtu pohoi se fasule kineze kafe të ndihmuar në mbrojtjen e nervit optik.

Si të gatuaj fasule kineze kafe


Për të bërë një çaj, ju duhet të marrë një lugë çaji fasule dhe derdh atyre një gotë me ujë të valë.

Lëngjet duhet të largohen për ngjyrën e çajit të fortë. Infuzion, i cili duhet të zëvendësojë të gjitha pijet e tjera, pirë gjatë gjithë ditës. Fasule kineze kafe janë të lejuar të krijoj disa herë brenda 2-3 ditësh. Kur ata humbasin shijen dhe të bëhet i zbardhur, ata duhet të hidhet. Besohet se krijoj më të vlefshme dhe të dobishme të një procedure të dytë.

Nëse ju doni të jo vetëm të pastruar trupin tuaj, por edhe të humbni peshë, ju duhet të dini se fasule kafe janë një shtesë e madhe për kapsulë Lida.

Në disa raste, këto kapsula sigurojë trupi krijon një ndikim të vogël. Në të njëjtën kohë fasule përmirëson tretjen, e cila është shumë e rëndësishme në procesin e humbjes së peshës.

Ajo është aq e fillon procesin duke lipolysis aktive. Fasule kineze kafe, data e skadimit e cila është 24 muaj, në dispozicion në paketat e 100 gram. Para se të marrë këtë kurs, të jetë i sigurt për të pirë konsultoheni me mjekun tuaj.