KISSEL hollim


Edhe këtu pranverë kalendar. Dhe kjo do të thotë se procesi i luftës me peshë të tepërt duhet të zhvillohen në mënyrë më aktive, si dhe vera është afër. Sot unë do të tregoj për një mjet si pelte për humbje peshe . Këto ekstrakte i përgatitur nga drithëra të ndryshme duke përfshirë kënaqur me vlerë të përmendet.

Aktualisht, nuk ka asnjë recetë të vetme për këtë pije të dobishme tërshërë, por unë u përpoq për të gjetur një që është më efektive. I konsideruar më e dobishme për humbje peshe bollgur buding që është bërë nga drithërat në vend të kënaqur mbështjellë, të cilat janë presion kënaqur kokërr me predhë të veçantë dhe embrioneve.

Për përgatitjen e këtij pelte ne kemi nevojë për 300 gram bollgur, të cilat duhet të plotësoni në tre-litër jar.

Pastaj shtoni një gjysmë gotë me kos, një lugë gjelle salcë kosi, kore bukë thekre dhe 1,5 litra ujë. Për buding ishte më likuid, shtoni një pak më shumë ujë. Kjo duhet të llokoçis.

Vetë Banka e lidhur 2-3 shtresa garzë dhe pastaj të vënë në dy ose tre ditë që të dal për skisanie. Pas kësaj infuzion duhet të thahet nëpër një kullesë. Të gjitha bilancet shtrydh me napë. Pastaj ekstrakt është derdhur në pan dhe vlim me nxitje të vazhdueshme rreth ngrohjes mesme. Pastaj buding sjellë një çiban dhe të hiqen menjëherë nga të nxehtit.

Kjo buding bollgur për humbje peshe duhet të merret një gjysmë gotë për 20 minuta përpara se të hahet.


Duhet të pini gllënjka të vogla. Me këtë pije ju nuk mund vetëm të humbur peshë, por edhe forcimin e sistemit imunitar, të përmirësuar metabolizmin që ndodh në trup, të zgjedh të mëlçisë dhe të pankreasit.

Në bollgur humbje peshe pelte, ka pije të tjera që ndihmojnë në luftën kundër trashje. Për të përgatitur një tjetër formë e pelte ne kemi nevojë për dy lugë elb, thekër, grurë, kokrat e zhveshura tërshërë. Uji në 700 ml. Ju duhet gjithashtu të marrin 2 lugë krunde gruri dhe një portokalli. Efekti maksimal i këtij pelte është arritur në qoftë se ju pini atë çdo ditë, duke ndjekur një dietë të mirë.

Të gjitha drithërat marra përmendura në këtë recetë, ju duhet të bluaj në një mulli kafeje për shtetin elektrike të miellit. Tani ne kemi marrë një shumë të përzierje zoti me ujë të ftohtë. Atëherë e tërë masë është vënë në një zjarr të ngadaltë dhe vlim deri të trasha. Kjo duhet të jetë një shumë e trazim. Ora gatim është rreth shtatë minuta. Duke folur më saktësisht, pasi uji ka zier, pelte duhet të gatuaj pikërisht pesë minuta.

Ju pastaj derdh në pan integruar portokalli zhvishem dhe të vazhdojmë përzierjen. Pas heqjes pan nga të nxehtit, e vënë atë në një vend të përshtatshëm dhe të mbuluar me një batanije, duke e lënë këtë shtet në 02:00. Është e nevojshme të pelte hollim nastoyavsya.

Pasi pije është gati, ju mund të pini çdo vakte në ditë.