Cedar fuçi


Cedar fuçi ose phytocask është një instalim i bërë prej kedri. Ky organizim i ndihmon jo vetëm për të rivendosur shëndetin, por gjithashtu çon në gjendjen normale e mendjes. Operacioni i pajisjes është një metodë unike për ndikim në trupin e njeriut nga një palë që rrjedhin nga mbledhja e bimëve mjekësore. Për të rritur efektin e procedurave të mëposhtme kryhet fuçi kedri fërkim ointments dhe çaj medicinale shëndetësor pije bimor me mjaltë.

Kur avullimi ndodh mbushje të lartë komponimet medicinale që mund të mbushin me capillaries gjakut. Në këtë rast, gjëndra dhjamor dhe djerse poret tërësisht të hapur, duke lejuar një efekt maksimal për të sjellë trupin e substancave të dëmshme, toksinave, toksina.

Fuçi procedurat e zbatimit Cedar nuk lejon vetëm të pastruar trupin, por edhe të normalizuar metabolizmin, përmirësimin e punës së të gjitha organeve dhe sistemeve. Djersitje e harlisur që ndodh ndërsa një fuçi kedri rezulton në atë peshës trupore fillon të ulet. Phytocask gjithashtu i dobishëm në luftën kundër celulitit.

Duhet të theksohet se shumë më efektive sauna fuçi kedri. Kjo është për shkak të faktit se, duke qenë në një fuçi të tillë, marrë frymë vetëm trupin e njeriut dhe kokën është jashtë. Kjo teknologji ju lejon të marrë frymë më lirshëm, dhe nuk ka asnjë ngarkesë shtimi në zemër.

Gjatë procedurës, trupi është i ngrohur mirë up, dhe të fillojnë procesin e konsumit të rezervave të akumuluara më parë.


Fuçi rregullt kedri procedural ndihmon jo vetëm për të përballuar me të qenit mbipeshë, por gjithashtu e bën atë më të zhdërvjellët dhe elastik të lëkurës.

Indikacione të tjera për performancë të fito-fuçi me vlerë duke vënë në dukje lehtësim stresit. Kjo procedurë, e cila është kryer në mënyrë të rregullt ndihmon jo vetëm veten, por edhe forcimin e sistemit nervor. Ky efekt është arritur për shkak të vetitë shëruese të bimëve të përdorura në procesin e plotësimit palë fuçi. Ndërsa në fuçi kedri muskujt e tendosur të relaksoheni plotësisht.

Duke përdorur këtë përbërje ndihmon në rritjen e sistemit imunitar dhe për të përmirësuar rezistencën e trupit ndaj sëmundjeve të ndryshme të rrugëve të frymëmarrjes.

Nëse keni shënuar sindromi i lodhjes kronike, fuçi e madhe kedri do të të mbush me gëzim trupin shumë të lodhur.

Procedura fuçi Cedar

Parimi i kësaj procedure është se personi është në fuçi në mënyrë që sipërfaqja është vetëm kokë, e cila nuk është e përfshirë në procesin e ngrohjes deri. Në këtë kohë trupi është i mbështjellë traget, i cili përfshinte ekstrakte aktuale të bimëve dhe vajra esenciale. Brenda 10-15 minuta në temperaturë fuçi kedri rrit në 90 gradë, dhe procesi i djersitje.