Cavitation


Procedura cavitation ju lejon të lehtë të kryer operacioni për t'u marrë me probleme të tilla si celulitit dhe yndyrë të tepërt. Cavitation është metoda tejzanor për korrigjim. Aktualisht, kjo procedurë është konsideruar si një nga më të efektshme, si ajo lejon të shpejt të rregulluar zonat e problemit, duke shkatërruar yndyrë të tepërt.

Në zemër të cavitation jo-kirurgjikale Liposuction ose është duke përdorur një kombinim të veçantë të valëve që vijnë nga ultrazërit të ulët të frekuencave. Ky lloj i valëve të çon në faktin se në dhjamor voids indeve të shfaqet me pamje të microbubbles.

Këto flluska të fillojë të rritet në madhësi dhe pastaj shpërthejnë. Kjo çon në faktin se yndyrna janë gjetur në hapësirën ndërqelizor, duke marrë trajtë të lëngshme, dhe qelizat yndyrë ul. Vjen në të cilin rast lëngu nga trupi natyrisht.

Duhet të theksohet se pas lëkurën procedurë cavitation bëhet më elastike. Sa për zonën e problemit, atëherë ajo është e shënuar stimulim i qelizave të indeve lidhës, qarkullimi i gjakut është restauruar. Tashmë pasi sesioni i parë i cavitation mund të vërehet ndryshime pozitive. Shuma e yndyrë në këtë rast është zvogëluar nga 2 cm.


Gjatë gjithë javës së ardhshme, procesi për nxjerrje e tepërt yndyrë trupit. Opsioni më i mirë është cavitation 5-6 seanca me një interval prej një jave.

Indikacionet për të kryer cavitation

Kjo procedurë është e rekomanduar për të kryer nëse ka probleme të tilla si:

- Fat në fushat me probleme të tilla si: bark, hips, kofshët, mollaqe, prapa,
- Celuliti i rëndë,
- Wen (heqja jo-kirurgjikale)
- Lipomas Shkatërrimi,
- Defektet pas operacionit për Liposuction (korrigjim).

Kundërindikimet për të kryer cavitation

Ju nuk mund të mbështeten në këtë procedurë, nëse vënë re probleme të tilla si:

- Përçarje të metabolizmit lipid,
- Sëmundje kronike të mëlçisë dhe të veshkave
- Çrregullimet e sistemit imunitar dhe sistemit qarkullues, abuzimi
- Fibroids mitrës,
- Prania e plagëve të hapura dhe dëme të tjera të lëkurës,
- Faza pashpërblyer diabet insulinë-e varur,
- Prania e një reaksion alergjik ndaj soje,
- Infeksionet kronike.
- Shtatzënia dhe laktacionit.

Përparësitë kryesore të procedurës së cavitation Vlen të përmendet se nuk kanë nevojë për kirurgji. Lëkura merr elasticitet, dhe ngjyra nuk ndryshon. Nuk ka hematoma. Në zonën e trajtuar e trupit ruhet ndjeshmërinë.

Sipas shqyrtimet e cavitation nga ekspertët, kjo metodë në ecurinë e saj është e krahasueshme me Liposuction klasike kirurgjikale. Megjithatë, dallimi kryesor është se yndyrë është hequr nga ultrazërit, dhe lëkura nuk është lënë gjurmë në formën e bruises.