Sauna infra të kuqe


Dhomë, e cila është e pajisur me emetuesit e veçanta infra të kuqe, i quajtur sauna infra të kuqe . Gjithashtu, kjo mund të jetë një sauna, dhe një kabinë të veçantë bërë nga druri. Nxehtësia e materialit natyror rezulton në që ajo të fillojë të qëndrojë substanca biologjikisht aktive të tilla si të paqëndrueshme.

Këto elemente që ndodhin në bimë mund të vrasin ose pengojnë rritjen e kërpudhave mikroskopike, bakteret dhe protozoa.

Duhet të theksohet se ngrohjen e ajrit në sauna infra të kuqe nuk ndodh.

Megjithatë, në këtë dhomë ka një efekt të lartë pronytsayuschey është arritur me ruajtjen e temperaturës optimale në saunë në fushën e 38-45 gradë.

Temperaturat e tilla mund të ngrohjes trupin e njeriut nga brenda.

Në zemër të vizituar sauna infra të kuqe e bën ngarkesa të mëdha. I ulur në atë kabinë, një njeri festohet djersitje intensive. Kjo ju lejon të nxjerr toksina të ndryshme, toksina dhe substanca të dëmshme. Valët infra të kuqe janë konsideruar të sigurt për shëndetin e njeriut.

Contraindications Infrared sauna


Ju nuk mund të vizitoni këtë sauna nëse ka probleme të tilla si:

- proceset akute purulent
- Forma aktive e tuberkulozit,
- Prania ose tumor të dyshuar,
- Alkoolizmi kronik,
- Sëmundje infektive
- Përgjithshme ateroskleroza,

- Formë labile e diabetit,
- Hipertensionit Resistant shoqërohet me presion të mësipërm 200 mm Hg.

Nëse ka ndonjë sëmundje tjetër, para se të vizituar sauna infra të kuqe duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Valët infra të kuqe që janë të ngopura me sauna, nyje të nxehta, muskujt, organet dhe indet e njeriut. Kjo çon në faktin se trupi përshpejton rrjedhën e limfatike dhe të gjakut. Poret e lëkurës fillojnë të hapur, dhe gjendja e lëkurës bëhet më mirë.

Kursi Mjekësi sauna infra të kuqe është e rekomanduar për të kryer restaurimin e hidratues natyral, për të hequr toksinave nga trupi, për të parandaluar plakjen, për të djegur yndyrë.

Në trajtimin e puçrra fytyre dhe celulitit duhet të përdorni një sauna infra të kuqe.

Gjatë kryerjes kjo procedurë vërejtur djersitje intensive, e cila çon në substanca fiziologjikisht aktive. Nënlëkurore depozitat celuliti fillojnë të shtrydhur jashtë si rezultat i një zgjerim dramatik të limfatike dhe enët e gjakut. Trupi fillon të pastrohen me kujdes jo vetëm jashtë, por edhe brenda.