Ginger hollim


Sot ne do të përpiqemi të ju tregojë për disa detaje një metodë e luftimit të trashje si xhenxhefil për humbje peshe. Ginger është konsideruar erëz shumë thumbues nga Lindja, e cila ka veti të veçantë shëruese. Që materialit fundit ju mund të dini në lidhje me efektet e uthull molle për humbje peshe. Tani është koha xhenxhefil, e cila ka veti të ndryshme të dobishme dhe elemente, ndër të cilat vlen të përmendet vitaminë A, C, B1, B2, kalcium, hekur, magnez, sodium, niacin, amino acidet esenciale.

Ginger hollim - recetë

Në shumicën e rasteve Ginger Slimming përdoret si një çaj që duhet të merren gjatë ditës.


Këtu janë një numër i recetave për këtë çaj që do të humbasin peshë. Recetë bazë të këtij çaj është: kemi nevojë për një pjesë të vogël të rrënjë xhenxhefil, i cili duhet të larë tërësisht. Pastaj, xhenxhefil rubbed në rende gjobë. Rezultati i punëve të tilla duhet të jenë dy lugë xhenxhefil integruar. Këto lëndëve të para janë të përfshira në një tigan ose bankë për litër. Duke shtuar në përmbajtjen e anijes pak mjaltë dhe lëng limoni 60 ml, të gjithë duhet të derdh ujë të valë. Përzierje duhet të mbush gjithë për çaj. Pas kësaj kohe, xhenxhefil gati për humbje peshe dhe mund të pini.

Si për të pirë çaj xhenxhefil për humbje peshe

Në rast se ju jeni herë të parë në jetën e tij të vendosur për të provoni këtë metodë të bëjnë me peshë të tepërt, ju duhet të fillojë të pijshëm një gjysmë gotë në ditë të këtij çaji.

Në të ardhmen, numri i përgjithshëm i pirë çaj xhenxhefil në ditë për të humbur peshë duhet të rritet në dy litra. Nëse ju keni parë një shumë peshë, ju mund të bëni një çaj të fortë xhenxhefil për humbje peshe.

Hudhër dhe xhenxhefil në një vazo të madhe

Në recetë çaji duhet të shtoni hudhër, e cila ka të njëjtat veti si xhenxhefil. Nëpërmjet shijen e saj të djegur, ky komponent përshpejton metabolike dhe proceset e ndihmon tretjen e ushqimit. Për të përgatitur dy litra çaj me xhenxhefil, duhet rreth 4 inç e aromave rrënjë Lindore dhe dy krerët e hudhër. Hudhër duhet të jenë të pastër dhe të imët pres. Ginger me këtë metodë më mirë të prerë hollë si patate të skuqura.

Përzierje rezulton është derdhur ujë të valë. Një supë orë është filtruar nëpërmjet napë dhe mund të pini.

Ginger Pesha humbje mund të bëhet jo vetëm në formën e çajit. Nëse keni planifikuar datën shkarkuese, ju mund të përgatisë një sallatë me xhenxhefil. Në këtë rast, ne do të duhet një copë selino, rrënjë xhenxhefil dhe lëvozhgë portokalli. Ju duhet gjithashtu të marrin dy copa të limonit dhe panxhar, të cilat të para-piqem në furrë. Për sallatë do të duhet tre pjesë të karrota të freskëta. Të gjitha këto produkte janë të prerë imët dhe të përzier me vaj perimesh. Sallatë është gati.

Ginger hollim - Rezultatet

Kjo metodë e që kanë të bëjnë me peshë të tepërt nuk është një proces i shpejtë, i cili do të rezultojë me parë vetëm disa muaj.

Kjo është duke supozuar se xhenxhefil për humbje peshe ju pini çdo ditë. Në praktikë, nëse ju pini këtë çaj gjatë vitit, ju mund të shpëtoj prej £ 10 pa dëmtuar shëndetin tuaj. Për të rritur efektin e dietës duhet të përjashtojë yndyra dhe ushqime me sheqer.