Vajra esenciale për humbje peshe


Përdorimi i vajrave esenciale për shërimin e trupit - ose Aromatherapy - ka histori të lashtë. Në ditët e sotme Aromatherapy është duke përjetuar një rilindje. Popullariteti në rritje të blerë vajra esenciale për humbje peshe. Efekti i rregullt i vajrave thelbësore për të trupit çon në rezultate të shkëlqyera.

Ka një numër i vajrave thelbësore të përdorura për humbje peshe. Gama e ndikimit të vajrave aromatike është mjaft e gjerë.

 • Së pari, vajra esenciale për të promovuar humbje peshe stresit reliever. Shpesh gratë janë "jammed" tensionin nervor. Për të çlodhur trupin duke përdorur vajra esenciale e livando, u rrit, jasemini, ylang-Ilan, portokalli, bergamot.

 • Së dyti, vajra esenciale për humbje peshe të normalizuar metabolizmin dhe dobësojnë uri e tepruar. Për këtë qëllim, përdorni vajra esenciale e limon, grejpfrut, dëllinjë, xhenxhefil, rozmarinë, selvi, kardamom, barbarozë, kopër. Këto vajra aromatike për humbje peshe gjithashtu ndihmon të shpëtoj të lëngjeve të tepërta.
 • Së treti, vajra esenciale jo vetëm të ndihmojë për të humbur peshë dhe të humbasë cilësinë. Vajra esenciale për tonin e lëkurës dhe t'i jepte për të shmangur efektet e tilla humbje peshe si sagging lëkurës, shënon shtrirje dhe celulitit. Në trajtimin e defekteve kozmetike ndihmojë vajra esenciale e anise, portokalli, vetiver, grejpfrut, jasemini, ylang-ylang, selvi, limetta, limon, mandarinës, patchouli.


 • Si të përdorni vajra esenciale? Ka mënyra të ndryshme për të përdorur vajra esenciale:

 • Fërkim vajra anti-celulitit thelbësore gjatë masazh. Vajra esenciale janë shumë efektive kundër celulitit. Masazh me vajra aromatike mund të kryejnë një sallon masazh, terapistët masazh përvojë me përdorimin e aksesorëve të përshtatshme të bërë masazh fushat me probleme të trupit tuaj. Duke përdorur vajra esenciale e celulitit, ata do të japin lëkurën tuaj një pamje të bukur, por nga lëvozhgë portokalli do të mbetet një gjurmë. Ju gjithashtu mund të përdorni më aromatike masazh vaj dhe vetë-masazh.
 • Shtimi vajra të cilësisë esenciale në ujë, ndërsa duke marrë dush.

  Banja me vajra esenciale rozhladyat lëkurën tuaj të kthehet në tonin e saj dhe shtoni shkëlqejë.
 • Përdorimi i inhalimi i vajrave aromatike esenciale. Efektet e vajrave thelbësore në nasopharynx jep një efekt mahnitëse: afrohet ftohtë të kthehet për të drejtuar, prochystyatsya traktin e sipërm respirator dhe mushkëritë.
 • Aroma Aplikimi dhe aromakulony.
 • Miratimi i vajrave thelbësore brenda. Më të dobishme për të bërë brenda - ulliri dhe vaj flaxseed për humbje peshe. Hahet këto yndyrna janë të nevojshme nga trupi, ju gjithashtu të sigurojë dietën tuaj me amino acidet esenciale. Vaj ulliri për humbje peshe është e dëshirueshme që të përdorin ftohtë presion.

 • Imponuar një maskë me vajra esenciale. Vajrat më të mira esenciale të përdorura në kozmetikë për maska ​​mbulesë. Lëkurën e fytyrës duke siguruar vitamina komplekse, zbutur, rrudhat zhduken.
 • Përfundojë me vajra esenciale. Vajra esenciale në kozmetikë janë përdorur edhe për përfundon. Salons Bukuri zakonisht ofrojnë këtë shërbim si organ përfundon me vajra aromatike.
 • Fërkim vajra esenciale të shtrihen. Masazh me vajra esenciale efekt të madh mbi lëkurën tuaj dhe të ndihmojë të hequr qafe shënon shtrirje (Strey). Udhëheqësi këtu është vaji i grejpfrut për humbje peshe.
 • Përdorimi i vajrave thelbësore në banjë.

  Pronat e vajrave thelbësore shfrytëzohen në mënyrë të përkryer në dhomë me avull. Një disa pika të holluar dhe i hedh në ujë të valë mbi gurë të nxehtë në banjë ose sauna, me të vërtetë të krijojë një atmosferë të shëndetshme.
 • Kombinimi i vajrave thelbësore për humbje peshe së bashku. Një grup i naftës thelbësore ose një kombinim i metodave të përshkruara do të sjellë efekt edhe më të madh.
 • Metodat e aplikimit të vajrave thelbësore të ndryshme. Ju do të jenë në gjendje të vendosin se si të përdorin vajra esenciale posaçërisht për ju.

  Nëse ju duken argumente bindëse për mundësinë e përdorimit të Aromatherapy për të humbur peshë, provoni të përdorni vajra esenciale përveç me metodën e zgjedhur të humbje peshe - dietë apo ushtrim.

  Ju do të vini re se përdorimi i vajrave thelbësore për humbje peshe nuk është vetëm efektiv, por edhe shumë e bukur. Trajtimi i vajrave thelbësore nuk kërkon shumë kohë dhe financat. Kjo është një mënyrë e thjeshtë për të krijuar tuaj sallon bukurie në shtëpi dhe ju do të befasuar këndshëm me rezultatet!

  Megjithatë, kujdes duhet të ushtrohet kur punojnë me vajra esenciale - duhet të ndjekin nga afër dozen dhe proporcionin. Shumica e vajra esenciale në kozmetikës janë shumë të koncentruar dhe madje edhe të shkaktojë djegie ose helmim. Një numër i contraindications për të përdorur vajra esenciale, të tilla si shtatzënisë, sëmundje të gjirit, origjinalitet dhe të tjerët.

  Nëse në dyshim - konsultoheni me një specialist këshillojë.

  Si të përdorni vajra esenciale që ju zgjidhni vetë. Pronat e vajrave thelbësore janë shumë të ndryshme, dhe përdorimi i tyre për humbje peshe dhe përmirësimin e shëndetit sjell vetëm pozitiv. Blej vajra natyrore aromatike, dhe ju do të jeni siguruar të cilësisë së tyre. Për shkak të cilësisë së vajrave thelbësore varet rezultatin e humbje peshe tuaj.