Diets për humbje peshe stomak


Vazhdimi për të ndarë mendimet rreth procesit të luftuar trashje, nuk mund të kalonte nga tema të tilla si Pesha humbje dietë stomak . Sot, njeriu modern është përballur me një problem të tillë, një grup i paund shtesë është në rajonin e barkut. Nëse volumin e pjesëve të tjera të trupit jo si kritik rritur, stomaku i plotë shkakton çrregullime të përhershme në njerëzit. Si të jetë një person i cili dëshiron të kthehet në format e mëparshme të kësaj zone?

Ky trup është një organ i komplikuar, e cila është depozituar shpesh yndyrë. Ky është një problem përball jo vetëm burrat por edhe gratë. Gjëja e trishtuara është se trupi është shumë e dukshme, dhe shumë njerëz rreth nesh në stomak është gjykuar në figurën e njeriut.

Kështu që shumë njerëz kanë depozita dhjami në zonën e barkut, dua të shpëtoj prej tyre.

Unë mund të them vetëm se një dietë hollim bark nuk do të jetë e mjaftueshme. Do të duhet për të kryer dhe të ushtruar për të forcuar abdominals. Këto ushtrime duhet të jenë të rregullta. Kryen duhet të jetë paralel me metodën e zgjedhur të humbjes së peshës. Çdo dietë për stomakun nuk ndryshon nga metodat e tjera të luftës kundër trashje. Këtu është një lloj i tillë i dietë.

Shembull bark humbje peshe dietë


Kjo metodë e shkatërrimit të yndyrë në zonën e barkut është klasifikuar si të ulët kalori. Mesatarisht, një javë ju mund të humbni deri në katër kg.

Përdorimi Term i humbje peshe dietë barkut është 14 ditë. Nga dietë duhet të përjashtojnë një numër të produkteve, ndër të cilat vlen të përmendet ëmbëlsirat, ushqime yndyrore, kripë, pjekje, produktet e rafinuara.

Fokusi në këtë dietë për stomakun duhet të bëhet në ushqim vegjetarian. Numri i kalorive gjithashtu të reduktohet në mënyrë të konsiderueshme. Pije Numri i ujit duhet të rritet. Kjo duhet të reduktojë konsumin e kafe dhe çaj.

Menu bark humbje peshe dietë

Mëngjesi (disa opsione nga të cilat për të zgjedhur):

1 filxhan kos dietë, një portokall;

2. një vezë të zier, dy bukë crispy.

Dreka përbëhet nga 250 gram mish pule (pa lëkurë) ose peshk. Nuk qëndron një pjesë e madhe e sallatë të përzier.

Darka: një biftek, e cila është për t'u përgatitur për Hirel, 75 gram e fasule gatuar, një portokall. Ju bie në ujdi drekë dhe darkë. Snacks (dy çdo ditë), një bar çokollatë; pjatë supë ligët.

Ushtrime humbje peshe dietë të barkut

Një dietë e paund shtesë nuk do të jetë në gjendje për të hequr qafe të, kështu që të jenë të përgatitur për atë që ju do të duhet të bëjë disa stërvitje për humbje peshe. Kërkesa themelore për të kryer këto ushtrime është rregullsia e tyre. Në abdominals duhet të adresohen dhe muskujt e mbrapa, duke përfshirë muskujt e mesit duhet të theksohet.

Injorimi këtë zonë, do të merrni si rezultat i stomak formë të papërsosur. Këtu janë një numër i ushtrimeve që duhet të bëhet në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë në zonën e stomakut.

1. Ajo duhet të ulen në një karrige. Vypryamyvshy përsëri, të shtyjë gjunjët dhe të shtyjë këmbët tuaja në dysheme.
2. Ndërsa në këtë pozicion, tërheq armëve tuaj përpara dhe të ulët mjekër tuaj. Breathe jashtë.
3. Forcojë barkun tuaj. Tani fillojnë ngadalë përkulem përpara, duke u përpjekur për të arritur në dysheme.
4. Breathe jashtë dhe fryma. Merrni pozicionin e fillimit.

Filloni këtë ushtrim duhet të kryejë pesë herë. Afrohet më tej numër duhet të rritet.