Baltë përfundon


Në baltë një nga procedurat më të njohura janë pikërisht baltë përfundon . Në kryerjen e kësaj metode është përdorur më shpesh torfe, detare apo baltë vullkanik. E përhapur kjo procedurë e tillë ishte Mud shkak, përbërja e të cilit është e pasur në micronutrients të ndryshme. Ndër këto komponente duhet theksuar bromine, komponimet biologjikisht aktive, jod, acide organike.

Gjatë ekzekutimit të baltë të përfundojë të gjitha këto minerale depërtojnë përmes lëkurës në trup dhe të hyjnë në gjak. Objektivi kryesor i këtyre substancave është që të neutralizoj toksina, duke tërhequr sekretim e toksinave të ndryshme të lëkurës.

Procedura baltë përfundon mund të gjenden në ndonjë banjë të madhe. Duhet të theksohet se për momentin ka kaq shumë kompani kozmetike që prodhojnë drogë që janë të përbërë nga balta natyrore me shtesa të ndryshme.

Në mesin e këtyre mjeteve është me vlerë të përmendet kozmetike Detit të Vdekur. Kështu që ju lehtë mund të blini një nga këto barna dhe të kryejë baltë përfundon në shtëpi.

Si është baltë përfundon


Për të kryer këtë procedurë, së pari të ngrohur poshtër që të vendosur më parë në një enë. Atëherë ky kapacitet është gjetur në ujë të nxehtë. Gjatë gjithë procesit të ngrohjes përzierje gjurmët poshtër.

Atëherë pesha baltë duhet të vihet në fushat me probleme të trupit.

Trashësia e shtresës aplikuar duhet të jetë një mesatare prej 4 deri 6 mm. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se para se të aplikoni baltë terapeutik në trup, lëkura duhet të pastrohen duke përdorur procedurën e lëkurë. Kur depozitohet poshtër, pjesë e trupit zakutuyetsya film të veçantë. Kjo është e nevojshme në mënyrë për të mbajtur ngrohtë. Për të rritur efektin, ajo është e rekomanduar për të përdorur veshje të ngrohtë apo një batanije.

Në këtë shtet duhet të jetë rreth 20 minuta. Atëherë poshtër larë off në dush. Ajo është e mirë nëse ju gjatë t'i shtyer peshë mjekësor nuk do të përdorni sapun ose mjete të tjera.

Në fund të procesit duhet të zbatohet për moisturizer lëkurës.

Sa për kombinimin e përfundojë baltë me procedurat e tjera, atëherë kjo metodë ka efekt të madh me masazhet e ndryshme dhe banjot kripë. Sigurisht baltë Full përfundon 10-12 procedurave. Midis procedurat që do të ndiqen në 2-3 ditë pushim.

Baltë përfundon shpesh përfshijnë një shumëllojshmëri të programeve për të luftuar celulitin. Kjo është për shkak të faktit se kur enët e përfundon nxehtë fillojnë të rriten, dhe qarkullimi i gjakut dhe limfatike përmirëson. Eshtë e panevojshme të përfundojë shoqëruar nga djersitje intensive.

Në këtë kohë organ nga i ndotësve të ndryshëm. Vetëm në një procedurë baltë përfundon mund të humbni deri në 700 gram peshë. Ekspertët rekomandojnë procedurën për të ekzekutuar para fërkim të lëkurës për të ndërrohen. Kjo kërkon një furçë anti-celulitit veçantë, pastrim cila pjesë e trupit për skuqje të lehta.

Ajo duhet gjithashtu të thuhet se baltë përfundon ndihmojë të përmirësuar metabolizmin në trup, duke luftuar me ndarjen e indit yndyror, të eleminuar shënon shtrirje. Skin pas mbështjellës të tillë bëhet më elastike, të butë dhe i përkulshëm. Indikacionet kryesore për kryerjen përfundojë baltë duhet theksuar pas lindjes, rrudhat, stresi, trashje, celulitit.

Mud përfundon contraindications

Lidhur contraindications për këtë procedurë, ekzekutimi i baltë përfundon ndaluar njerëzit me sëmundje të ndryshme në fazën akute, plagë të hapura, sëmundjet infektive.

Ju gjithashtu nuk mund të kryejnë këtë procedurë nëse alergjik në përzierje baltë. Për të shtuar këto ndalesa e sistemit kardiovaskular, probleme të lëkurës, sëmundjet gjinekologjike dhe sëmundje tiroide.