Kungull vaj për humbje peshe


Në një prej materialit të tij të mëparshme unë tashmë ju thashë se është një dietë kungull. Sot unë vazhdoj tregimin tim në lidhje me këtë perime të mrekullueshme. Është për kungull vaj për humbje peshe. Kujtojnë se kungull është një burim i vërtetë i vitaminës E. Si për të naftës që rrjedhin nga kjo perime, ajo është një produkt natyral. Për ta bërë atë proces të ftohtë të ngutshme përdor fara ekologjikisht miqësore kungull.

Nga ana tjetër, vaj kungull për humbje peshe është një alergjen shumë efektive, duke perfshire përmban një numër të madh të substancave biologjikisht aktive të tilla si flavonoids, fosfolipide, carotenoids, tocopherols.

Gjithashtu në gjalpi kungull është të sigurojë vitamina B1, A, B6, B2, P, D, PP, C, E, stearik, linoleik, oleik, linoleik, acid palmetinovuyu. Si ekspertë të themeluara, të përbërë nga të naftës kungull ka rreth 53 mikro mineral dhe makro.

Kur keni krijuar një lloj të veçantë të naftës përdorur fara kungull që përmbajnë asnjë shell. Farërat e kungull me një ngjyrë të tillë të errët, sepse ato përmbajnë sasi të lartë të klorofilit. Kungull vaj për humbje peshe mund të jetë një shtesë për të, jo vetëm ushqim, por edhe të jetë një mjet që përdoret në qëllime mjekësore.


Është vërtetuar se kungull vaj ka një efekt pozitiv në mëlçi dhe traktin gastrointestinal. Aktualisht vaj është përdorur me sukses në të ushqyerit.

Siç e kemi gjetur, vaj kungull është në gjendje për të aktivizuar procesin e resorption e yndyrës dhe parandalon akumulimin e yndyrës në trup. Vaj kungull jo vetëm që ndihmon në luftën kundër yndyrë, por gjithashtu largon toksina nga trupi. Kur krijimin e enët diete vaj kungull përdoret mjaft shpesh. Nëse ju dëshironi të humbni peshë, do të përpiqen për të mbushur atë të naftës kungull sallatë.

Sa për marrjen e naftës nga kungull i pastër, ky proces duhet të bëhet në një orë para ngrënies ose dy orë pas ngrënies.

Në këtë rast, ju duhet të rivendosur paund shtesë. Ajo duhet të mbahet mend se efekti i dobishëm i vajit kungull vrarë plotësisht nëse nënshtruar për të ngrohur trajtim ky produkt.