Summer më e lehtë për të humbur peshë


"Lose peshë me verë", - na bëri shenjë fletushka dhe reklama. Sigurisht, verë ndonjëherë duan të duken bukur, sepse veshje verore është projektuar jo për të fshehur të metat e trupit, por për të theksuar ato.

Dhe këtu theksoj dinjitetin, nëse dimër ju shumë i madh Zhirkov, xhinse vitit të kaluar mezi të lidhur, dhe trupi merr nga rripin e tij si brumë nga tas. Të gjitha nuk është e humbur! Pas verës - në kohën më të përshtatshme, për të humbur peshë.

Në revista, libra dhe në net ju mund të gjeni këshilla të ndryshme se si për të humbur peshë, por shumica e tyre avulloj për faktin se ju duhet ushqimin e duhur të kombinuar me aktivitet fizik.

Dhe është për këtë verë - koha më pjellore.

Le të fillojmë programin vjetor të humbjes së peshës.

Item 1. E drejta ngrënë.


Shpenzimet e një shumë kohë në të nxehtit, ju ndoshta e vini re se ju dëshironi që të ketë një shumë më pak, dhe ajo është më e dëmshme për të formësuar prodhimet - yndyrë dhe i ëmbël - duke shkaktuar atë të qëndrueshme dikur. Përdorin atë në maksimum. Organizoni ditë agjërimi, verë e mirë një zgjidhje të madhe të freskëta, perime të shëndetshme dhe fruta.

Pika 2. Ne largohen nga vendi.

Nëse i dhënë për ju nuk është sinonim i kaluar kohë të lumtur të shtrirë në një shtrat i varur, atëherë Shko atje shpesh. Në fund të fundit atje për ju që të bie një mundësi e madhe për të gjitha llojet e ushtrimit: rrepkë përkuli mbi të një shtrat, u tërhoq në manaferrat pjekur apo mollë, u ul për të çrrënjosur barërat e këqija, u ngjit shkallët për në katin e dytë - këtu është gjimnastikë.

Hani racionale në vend shumë të lehtë - nuk ka pizzas dhe burgers - vetëm të freskëta dhe të shijshme nga shtretërit e tyre.

Pika 3. Pranuar trajtimit të ujit.

Sa e bukur dip në të nxehtit e verës në ujë të ftohtë, të jetë ajo lumi, liqeni apo deti. Tashmë vetë not është e mirë për shëndetin dhe të kontribuojnë në marrjen e shpëtoj paund shtesë. Por në qoftë se ndonjë trajtim të ujit e kombinuar me stërvitje, efekti do të forcohet më tej. Pas kapërcimit rezistencën e ujit, ne kemi bërë më shumë përpjekje dhe në këtë mënyrë të shpenzojnë më shumë energji, që do të thotë - dhe më të vështirë humbjen e peshës.

Item 4. Zgjidhni kohën e lirë.

Nëse jeni duke shkuar në çdo raund, preferoj jo pushime plazh dhe llojet aktive të argëtimit.

Edhe nëse ju nuk keni fonde të kapitalit në dispozicion është hiking thjeshtë të bëjë të mirë të madhe për figurën tuaj. Ofertat verore dhe veprimtari të tjera aktive rekreative - shkëmb ngjitje, ski uji, kayaking, vela catamaran, biking - e gjithë kjo rrit shanset tuaj për të humbur peshë.

Pika 5. Më shumë veprim.

Edhe në qoftë se ju keni qenë në verë dhe vazhdojnë të punojnë - dhe në këtë rast ju keni pak mundësi për të ndryshuar stilin e jetës tuaj. Harrojeni për transportin publik - të shkoni në punë dhe vetëm ecin në shtëpi. Ju jeni shumë larg nga shtëpia? Ejani të ecin të paktën një pjesë të rrugës - moti verë është e favorshme për këtë.

Ju mund të merrni deri në fillim - svitaye hershëm të verës - dhe të bëjë një të kandidojë rreth shtëpisë ose në një park aty pranë. Në mëngjes, jo në atë kohë - të drejtuar në mbrëmje para gjumit. Sillni një burrë (gruan) dhe fëmijët - vrapim lënduar askush, dhe ju do të jetë një gjë që bashkon familjen.

Item 6. kënaqur pazar.

Blej vetes disa rroba të reja. Le të jetë pak a shumë i vogël dhe jo shumë të fshehin fushat me probleme - ju do të keni një nxitje shtuar për të humbur peshë. Var gjë të re në qendër kështu që ajo ka shërbyer si mbështetje psikologjike për humbje peshe. Përveç kësaj, ajo është më mirë për të shpenzuar para në gjëra të bukura sesa një tjetër roll.

Duke ndjekur këto këshilla, ju nuk do të vetëm të përmirësuar formën, por një verë të këndshme i pasur me ngjarje interesante, e cila është aq e bukur për të kujtuar mbrëmjet e gjata të dimrit. Dhe ju look'll prisni për verën e ardhshme për ta bërë atë më të kënaqshme dhe të dobishme.