Banjot për humbje peshe


Sot, ka shumë mënyra për të humbur peshë - një dietë, ushtrime apo pilula të veçanta. Por për shumë vite ka një mënyrë tjetër që ndihmon për të humbur yndyrë të tepërt - një dush për humbje peshe. Avantazhi i tij i pamohueshëm - është se procesi i sjell kënaqësi e vërtetë dhe jep emocione të këndshme.

Për çdo grua, një banjo - është një lloj vendi intime ku ajo mund të qëndrojë vetëm dhe i zënë veten chakluyuchy dhe duke u bërë një grua me të vërtetë të përsosur. Ajo ishte në banjo ne pushuar nga një kujdes të vështirë ditor të trupit dhe të zhytur në mendimet e tij, duke i medituar jetën personale apo të punës.

Një kombinuar biznesin me kënaqësi - këto kënaqësi të vërtetë! Banja Pesha humbje ndihmë jo vetëm të shpëtoj të peshë të tepërt, por mund të luftojë në mënyrë aktive celulitit, duke e kthyer lëkurën të gjithë trupin elastik saj natyrore dhe smoothness. Për humbje peshe në banjo duhet të shtoni ekstrakte të ndryshme bimore. Se herbs takim në ujë të nxehtë zbulojë të gjitha pronat e tyre të dobishme.

Përgatitja banjo paraprakisht. Merrni 75 gram këtyre bimëve, barishte tërfili i kuq, trëndafila të bardhë fletë, zog herbs Polygonum, herbs aromatik kamomil. Për marrjen 60g: horsetail barit dhe bimëve të rigon.


Herbs Hithër marrë 45g, 90g për të marrë rrënjë dhe gjethe rodhe dhe bar durnishnika zakonisht. Ju gjithashtu duhet të celandine 150g bari. E gjithë kjo përzierje dhe pour ujë të ngrohtë.

Për efekt më të madhe dhe humbjen e paund shtesë, ndërsa duke marrë një dush duhet të kryejë një stërvitje:

 • 1. Kape buzë të vaskë, dhe pastaj, të heqë këmbët drejt dhe ngadalë përkulem dhe shpjegoj të drejtë në gju e parë dhe pastaj këmbën e majtë.
 • 2. Uluni në vaskë. Kjo shpalosur para këmbëve të tij. Vhopitsya dy duart në buzë të vaskë. Dorë la tërhequr në buzë të dush, dhe e drejtë në vend vidshtovhuytesya atë.

  Përsëriteni të njëjtin ushtrim, duke e kthyer në mënyrë tjetër.
 • 3. Shefi lidhin një peshqir apo shami, atëherë tërheq fort skajet shall përpara, ndërsa tilting kokën prapa. Ky ushtrim është veçanërisht e dobishme për qafë.
 • 4. Leg ngre, pastaj, straightening gjurin e saj, duart e tërheq atë për të, duke u përpjekur të mos për të bëj. E njëjta gjë duhet të bëhet me këmbën tjetër.
 • 5. Uluni poshtë, ngri duart dhe përkulem dhe shtendos fillojë. Ky ushtrim ndikon pozitivisht muskujt e belit, abdomen.
 • 6 këmbët ligët kundër poshtme të vaskë, duart e tij të rrëmbyer në buzë të vaskë, dhe pastaj, të heqë trupin, duke u mbështetur në dorë.

  Për sigurinë e shtuar, në fund të banjës është e rekomanduar për të vënë mat veçantë.
 • Kryen çdo ushtrim 3 herë, gradualisht në rritje në 6 herë.

  Provoni këtë ushtrim ushtrime 1-2 herë në javë për 2-3 muaj ju do të vini re rezultatin, i cili me siguri do të ju lutem ju.
  Nëse ju nuk mund të blejnë tërë bimësinë e mësipërme, atëherë ne mund të bëjmë dhe monovanny, dmth dush me shtimin e një specie e kullosa, duke përfshirë pronën secilin lloj të mbledhjes.

  Banjot për humbje peshe:

 • Dush Lime është një mënyrë e mirë dyqane ëmbëlsirash dhe për të hequr kripë dhe yndyrë nga trupi. Krijoj 300 gram materialeve të gëlqeres (sythat e shijes, gjethe, lule të thata, leh, fara) në 5 litra ujë, të sjellë një çiban, të lejojë që të qëndrojë për 15 minuta, tendosje dhe derdh në një banjë me ujë.

  Kohëzgjatja - 15 minuta para gjumit.
 • Dush Birch përmirëson qarkullimin kapilar, normalizes metabolizmin-ujë kripë, të nxitur rezorbimit yndyrë.

  Brew në normën e thupër: 600 gram lëndë të para për 3 litra ujë, pastaj të sjellë një çiban, por nuk vlim, hiqni nga ngrohjes, tendosje dhe derdh në banjë.

 • Banja me rigon përmirësimin e qarkullimit, djersitje dhe ka një numër të pronave që promovojnë humbje peshe. Krijoj 400 gram bar në 5 litra ujë, të sjellë një çiban, të lejojë që të qëndrojë për 15 minuta, pastaj tendosje dhe derdh në një banjë me ujë. Kursi - 15 ditë.
 • Duke marrë këto banja gjithashtu mund të bëjë një ushtrim.

  E gjithë kjo së bashku do t'ju sjellë rezultatin e dëshiruar. Dhe figurë të pakta të një të bukur, lëkurë të rinj në disa muaj do të kënaqem!