Biorevitalization


Biorevitalization - një kthim bioozhivlenie lëkurë për të parë të saj të rinj dhe të shëndetshëm. Sepse, ju shihni, nuk është gjithmonë e nevojshme për të bërë kirurgji plastike traumatik. Kur një grua ka një lëkurë të tepërt në fytyrë, por përdorimi i krem ​​rivendosur njohur kompanive, sjell asnjë rezultat, rigjallërimin e lëkurës me biorevitalisation.

Cila është procedura biorevitalization? Për përdorimin e saj e acidit hialuronik natyrore. Struktura kimike e saj përkon me lëkurë të acidit Hyaluronic. Kjo është shenja kryesore që acid Hyaluronic parandalon reagim të ashpër dhe ofron 100% të tolerancës.

Procedura është bazuar në një studim që tregonte se si acid Hyaluronic shumë, lëkura jonë humbet me moshë, dhe me atë freski dhe elasticitetin e lëkurës.

Restauruar nga metoda e biorevitalisation pothuajse çdo zonë të trupit. Por mbi të gjitha - fytyrë, qafë, décolleté, duart. Këto zona më të ekspozuar ndaj veprimit agresiv të mjedisit - mjegull, shi, smogut urbane. Si rezultat i këtyre efekteve rënë TURGOR lëkurës, bëhet e butë, e shurdhër.

Përgatitja e acidit Hyaluronic është plotësisht i sigurt. Mjeku - Procedura mbajë dermatolog është krejtësisht pa dhimbje. Ajo mund të jetë vetëm një ndjesi ndjesi shpimi gjilpërash lehtë në sy, në krahët e hundës.


Por është e durueshme, por efekti është mahnitëse.

Indikacionet për biorevitalisation janë:

 • thatë, me shumë rrudhat gjobë filluar të zbehet lëkurën e fytyrës dhe qafës;
 • i thatë, si lëkurë pergamenë të ndonjë shkak;
 • një rënie të lehtë në TURGOR lëkurës,
 • ulje në elasticitetin e lëkurës;
 • natyrore të lëkurës plakje;
 • plakjen e lëkurës për shkak të faktorëve të jashtëm dhe të brendshëm - pirja e duhanit, rrezatimi ultravjollcë, stresi,
 • kirurgji plastike të shpeshta;
 • lëkurë traumatik rishfaqet lazer peels aktive, dermabrasion.
 • Çfarë ndodh gjatë acidit procedurë biorevitalization Hyaluronic? Lëkura merr çfarë pjesë është e humbur dhe nuk ka asnjë operacion dhe afatgjatë përdorimi i drogave.

  Nuk janë përgatitjet e posaçme në bazë të acidit Hyaluronic, e cila depërton në lëkurë, t'i jepte një të rinjtë të dytë.

  Për më tepër, lëkura fillon të prodhojë acid Hyaluronic e vet dhe të kolagjenit dhe elastin. Të ngadalësojnë procesin e plakjes. Lëkura merr mbrojtje shtesë antioxidant dhe për këtë arsye një normalizimin e metabolizmit të qelizave të lëkurës.

  Tani kjo metodë është përdorur në shumë spitale. Kalibrimi është bërë nga ekspertë të kanë zotëruar intricacies e procedurës biorevitalization. Është e dëshirueshme për të kryer në fillim të pranverës, kur nuk ka acar, negativisht ndikojnë në lëkurë, por ka diell të ndritshme të verës.

  Nuk është e rekomanduar revitalizimin pas sunbathing. Çdo herë që lëkura ka nevojë për trajtim të butë. Pra, para se të shkoni në vende të nxehta procedurë biorevitalisation më mirë për të bërë.

  Sa shpesh shpenzojnë biorevitalization - mjeku vendos. Zakonisht caktuar disa cikle të dy procedurave në javë. Kjo varet nga mosha dhe të lëkurës llojin e pacientit.

  Pra, ajo që i jep procedurën biorevitalization:

 • ak

  metabolizmi tiviziruet në lëkurë;

 • rrit qarkullimin e gjakut;
 • riciklimit të lëkurës problemi;
 • përmirëson qëndrueshmëri dhe elasticitet dhe rejuvenates lëkurës;
 • pastron dhe zvogëlon poret, normalizes liposekretsiyu;
 • Procedura biorevitalization përshtatet të gjithë pacientët pa përjashtim.

  Edhe në qoftë se gjurmët e lëkurës fortë e kalbjes, kurs i trajtimeve të konsiderueshme të ringjallë atë. Si përgatitjet për biorevitalization substancave identike të përfshira në lëkurë vetë, komplikimet dhe reaksione alergjike janë vërejtur.

  Efekti i procedurës është mbajtur për një vit, por kujdesit të lëkurës pas procedurës rivitalizimin si pas procedurat e tjera kozmetike, duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm. Ruaj efekt të qëndrueshme varet nga mosha e pacientit.

  Procedura biorevitalisation besim vetëm një mjek me përvojë në klinikë, e cila ka kohë të gjatë dhe sukses me këtë metodë. Në fund të fundit, eksperti duhet jo vetëm të saktë biorevitalization procedurë, konsultohuni kujdesit të lëkurës, por edhe të monitoruar vazhdimisht pacientin.