Jar hollim masazh


Detyra kryesore vendosen para Jar masazh , është për të përmirësuar lëkurën dhe indet themelore. Për shkak të kësaj karakteristike është hollim trupin. Duhet të theksohet se kjo procedurë është quajtur edhe masazh vakum.

Elementi kryesor që ndikon në lëkurën e njeriut është një boshllëk që është krijuar në kanaçe masazh. Duke lëvizur këto kanaçe kryer stimulim të lëkurës, si dhe pikat aktive.

Në mënyrë tipike, opsioni më i mirë është dy seanca në javë hedhje kupash masazh. Një kurs është 12 deri 15 seanca. Rezultatet e para pas kryerjes së kësaj procedure mund të vërehet pas sesionit të gjashtë.

Performanca e masazh vakum mund të shoqërohet me përdorimin e vajrave thelbësore dhe krem ​​masazh. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se kjo metodë është e kundërindikuar për njerëzit me probleme të tilla si:

- Bile-dhe urolithiasis,
- Thrombophlebitis,
- Pėrshkueshmėrisė vari dhe brishtësia e enëve të gjakut
- Sëmundje akute
- Tumor malinj në dispozicion në faqen masazh.

Në kryerjen e këtij lloj skinfold masazh është marrë nën vakum. Procedura e masazh vakum për të shpejtuar metabolizmin që ndodh në indet. Arteriet e gjakut pasuruar oksigjen fillon të indeve shpejt prytikaty. Nga ana tjetër, gjak venoz fillon për të eliminuar toksina.


Si rezultat i ndikimit të vakum akumulimeve të mëdha të yndyrës të fillojnë për të thyer në copa të vogla. Që nga performanca e hedhje kupash masazh atje ngrohtë, thellësisht warms trupin e njeriut, të gjithë yndyrë shkon për muskujt, ku është djegur.

Vakum masazh ndihmon për të përballuar me celulitin, të vendosura në anën e pasme të kofshët, mollaqe, në fushën e kilota. Për shkak të faktit se pjesët e trupit massiruemym derdhur gjak dhe oksigjen, procesin e luftimeve me lëvozhgë portokalli.

Ky lloj i masazh është gjithashtu efekt i lehtë heqja që ju lejon të rivendosur tonin dhe elasticitetin e lëkurës. Gjithashtu gjatë sesioneve të hedhje kupash masazh humbje peshe mund të arrihet zgjidhja e shënon shtrirje dhe plagët që janë në trup.

Në sallon bukurie për të kryer masazh vakum duke përdorur preparate të posaçme janë të pajisura me të bashkëngjitni skedarë ndryshme. Për këtë procedurë ishte pa dhimbje, makinë rregullon varësisht nga ndjeshmëria e lëkurës njerëzore.

Llojet kryesore të hedhje kupash masazh është që të sigurojë otsasyvayusche-pompë, e cila ka një kullimit limfatik, celulitin dhe rrit efektet e fluksit të gjakut. Në këtë rast, të dy kanaçe dhe nozzles janë enë të veçanta që janë të lidhura me pompë që tërhoqi ajrit nga këto struktura.