Aromatherapy për humbje peshe


Aromatherapy për Pesha humbje - një mënyrë relativisht e re, por megjithatë efektive për të hequr qafe e peshë të tepërt. Çfarë është Aromatherapy? Kjo metodë shekullore e trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të ndryshme të tilla si organet e brendshme dhe lëkurën, dhe gjendjen psikologjike. Aromatherapy për humbje peshe duke përdorur vajra esenciale të caktuara, të cilat janë shtuar shpesh në një banjë të nxehtë në Aromalamps dhe merrni frymë scents ose dripping në krem, e cila është pastaj rubbed në lëkurë.

Erë - një substancë të caktuar që mund të japin një ndikim të madh në të gjithë trupin. Kur ne të thith scents apo vaj rubbed në lëkurë, ajër përmes capillaries, në gjak dhe kështu të ndikojnë në procesin e të gjithë trupit të njeriut.

Sigurimi i një përzierje unike të vajrave thelbësore për emocional - gjendjen psikologjike. Ata mund të sigurojë na zvogëluar stresin, pushim dhe ekzaltim gjallërues. Me shije, ne jemi të shtyrë veten për të vetë-trajtimin, duke përfshirë të njëjtat mundësitë e pafund të trupit tonë.

Aromatherapy për humbje peshe - një art të cilin të gjithë mund të zotit! Me këtë, ju jo vetëm të humbasin ato paund shtesë, por të shpëtoj e celulitit, duke e bërë lëkurën tuaj të zhdërvjellët dhe të bukur.

Për të filluar për të humbur peshë duke përdorur këtë metodë, të përpiqen për të parë të përcaktuar shkakun e peshë të tepërt dhe pastaj të ndikojë në trupin duke përdorur vajra esenciale.


Pesha juaj mund të shkaktohet nga çrregullime metabolike ose i gastro - traktin e zorrëve, dhe mund të jetë në vështirësi në largimin e lëngjeve nga trupi, ose rritjen e oreksit për shkak të një situatë e vështirë.

Vajra esenciale e dëllinjë dhe selvi ndihmon të shpëtoj të lëngjeve të tepërta në trup dhe i qartë i sedimenteve toksike, duke ndikuar në metabolizmin e përgjithshëm. Për fërkim atë në lëkurë duhet të jenë të përziera në proporcione - 13 pika e selvi, dëllinjë 12 pika vaj jojoba dhe 50 ml. Përzierje rezultuar ishte vënë në lëkurë dhe të fillojnë të fërkoni në mënyrë aktive për të rritur efektin. Kjo përzierje mund të përdoret edhe kur të marrë një dush.

Në këtë rast, shtoni 4-6 pika e ujit dhe derdh përsëri një grusht kripë deti, më tej të ndihmojë nxjerr ujin e tepërt.

Vaj portokalli është një mënyrë e madhe për të humbur peshë, por edhe për të hequr qafe celulitin. Ky vaj esencial ndikon në të gjitha receptorët në gjak dhe kontrollon metabolizmin, përmirëson funksionalitetin e stomakut dhe zorrët, dhe rregullon metabolizmin yndyrë. Dozimi si vijon: për larje - 3-5 pika në ujë për fërkim në lëkurë - 10/06 bie për 10 gram vaj masazh apo ndonjë krem.

Vaj kanellë jep ndikim praktik emocionale.

Ajo relakson dhe dulls urinë. Nëse ju nuk mund të përmbahet nga vakt gjumit shijshme, por një përzemërt, atëherë Zhyt veten në banjo, duke shtuar më parë atje 5-7 pika vaj esencial. Pas kësaj, ju shkoni nga banjo dhe relaksuar me një mungesë të plotë të oreksit, vetëm dëshirën për të shkuar në shtrat dhe të vazhdojë ndjenjë paqeje dhe dëshirë për t'u çlodhur.

Aromatherapy për humbje peshe - një metodë e shkëlqyer jo vetëm ndihmon të hequr qafe yndyrë të tepërt, por edhe shkulje shumë shëndetin e tyre. Dhe, përveç kësaj, intriguar nga kjo temë interesante dhe emocionuese si Aromatherapy, ju do të zbuloni një botë të mahnitshme dhe të mrekullueshme e aromë që kap së bashku dhe të japë një shumë të reja, përvojave emocionuese.