Si për t'u kujdesur për fëmijën qimeve


 • Qimet më të hershme
 • Kore Bulmet
 • Masazh kokë


 • Qimet më të hershme

  Qimet më të hershme në total ka 20 javë të zhvillimit të fetusit. Pra, para lindjes se ata janë nganjëherë në mënyrë të peshkimit që fëmija është i lindur me një curls bukur.


  Por pa marrë parasysh që kreu i kec flokëve erdhi në këtë botë në mënyrë që të vazhdojë qimet e tij ishin të shëndetshme dhe të bukur për ta për të duhet të kujdeset nga një moshë të re.


  Flokët lahen me shampo mylyshu jo të mirë më shumë se 1-2 herë në javë. Kjo duhet të përdorin vetëm shampo e veçanta të fëmijëve me ekstrakte të shtuara bimore dhe vitamina.

  E pra, në qoftë se paketa është një etiketë "Asnjë lot".


  Provoni jo shumë e vështirë për të nxjerrë kokën e fëmijës. Më mirë shampo fshij në rrënjët e flokëve, ajo do të ndihmojë ata nuk ngatërroj.


  Për të mos heqë dorë shampo baby shumë ftohtë, ajo mund të jetë i holluar pak me ujë të ngrohtë, se gjërat do të përmirësohen nekotrye pronat e saj dhe për të ndihmuar të kaloj më mirë larg.  Kore Bulmet

  Nëse crumbs mbi kokë mbetur ashtu-quajtur kore të qumështit, është më mirë që të shpifjeve vaj fëmijën në 1,5 orë të notit.


  Nuk ka nevojë të përdorni ndonjë pije! Efekti flokët e shkëlqyer dhe i bindur mund të arrihet duke përdorur recetë klasike popullore - pije pas larë flokët me ujë limon (1 litër ujë të valë - lëng të gjysmë limoni).

  Ne duhet të heqë dorë nga goditje-tharje! Më mirë të merrni vetëm qimeve lagësht foshnja butë peshqir, duke qenë të kujdesshëm për të mos fshij ato shumë dhe le të thatë të natyrshme.


  Pjellë kreh duhet të jetë me kujdes dhe ngadalë. Krehër parë fëmija duhet të jetë i vogël dhe kanë shpohet butë.


  Për fëmijën vjetër 1,5-2 vite më të mirë të blerë kombinezon të bëra nga druri me dhëmbë të mëdha dhe furçë me shpohet natyrore.  Masazh kokë

  Densitet dhe shkëlqim qime ndihmojë masazh preobresty butë e kokës, e cila mund të bëhet gjatë larjes dhe para gjumit.


  Ndjekur këto rregulla të thjeshta do të ndihmojë preobresty fëmijë tuaj të bukur dhe të shëndetshme okruzhayushih zili e flokëve.
  Në një shënim për nënat: Nëse flokët tuaj të preferuar Çad aksidentalisht mori çamçakëz - kjo nuk është një arsye për të kuptojnë në gërshërë dhe prerë flokët e bukur! Për të filluar, të përpiqet për të hequr shuma maksimale e çamçakëz përdorur kombinezon, kapnuvshy ajo pak vaj. Pastaj fshij në atë që ka mbetur në flokë për rreth një lugë çaji majonezë ose gjalpë të butë. Çdo gjë Zskribshy ata mund gisht apo leckë, shpëlarje flokët tuaj.